dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C

Primátorka k Opencard: Chci uvést na pravou míru nepřesnosti z tisku, tisk kuponů je objednán

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) reaguje na poslední vývoj kolem Opencard prohlášením, které chce rozptýlit obavy lidí. „Papírové kupony a systém Opencard fungují paralelně bez problémů už dnes, a to od samotného zavedení Opencard do pražské MHD. Papírové kupony standardně používají studenti od 15 do 26 let a pak také senioři ve věku 60 až 70 let. Dopravní podnik takových kuponů vydá ročně zhruba 140 tisíc. V papírové podobě jsou používány také přenosné roční kupony bez udání osobních údajů a pásmové jízdenky Pražské integrované dopravy. Není tedy pravdou, že papírové kupony budou k dispozici až od 1. března,“ uvedla.

„Dle mých informací je pražský dopravní podnik schopen v případě potřeby znovu zavést prodej třicetidenních, devadesátidenních a ročních papírových kuponů pro nové uživatele do jednoho týdne. Již nyní je ve Státní tiskárně cenin objednán tisk dostatečného množství kuponů, aby mohly být bez problémů uspokojeny všechny požadavky cestujících,“ pokračovala.

„Znovu dodávám, že cestujících, kteří vlastní Opencard, se tato změna nijak nedotkne. A i noví zájemci o časový kupon si budou moc vybrat, zda ho chtějí dostat v tištěné podobě, nebo jako Opencard. Licencí pro vydávání karet máme v tuto chvíli dostatek,“ dodala.


Další krátké zprávy
Nahoru