dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Primátorka hodila zpátečku, lednové zastupko nakonec bude. Opozice by si ho stejně prosadila
Zastupitelstvo nebude v lednu spát, primátorka Adriana Krnáčová ho nakonec svolala. Foto: Jindřich Dvořák

Primátorka hodila zpátečku, lednové zastupko nakonec bude. Opozice by si ho stejně prosadila

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala zastupitelstvo na 22. ledna. Minulý týden přitom oznámila, že se zastupitelé sejdou až v únoru, což u opozice vyvolalo vlnu nevole. ODS a TOP 09 se chystaly shromáždit podpisy, na jejichž základě by se muselo lednové zasedání uskutečnit.

Na konci uplynulého týdne přišel zastupitelům dopis s informací o tom, že se původně plánovaný termín lednového zasedání ruší. Opozice na to reagovala kritikou. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice podle ní „rezignovala na řízení města".

TOP 09 a ČSSD upozorňovaly především na to, že Praha do nového roku vstoupila bez schváleného rozpočtu. Podle zákona o Praze má primátor povinnost svolat zasedání minimálně jednou za čtvrt roku.

Zastupitelé se ale s výjimkou letních prázdnin dosud na jednáních setkávali každý měsíc. Pro svolání mimořádného zastupitelstva je třeba shromáždit podpisy minimálně třetiny ze 65 zastupitelů. Opozice by pro takový návrh byla schopna dostatek hlasů sehnat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru