dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C

Primátorka Adriana Krnáčová prováděla návštěvníky

V den státního svátku 28. října magistrát otevřel zájemcům prostory, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Otevřena byla Rezidence primátora hlavního města Prahy i budova Nové radnice na Mariánském náměstí. Některé zájemce o prohlídku prováděla primátorka Adriana Krnáčová. 

„Dobrý den v Rezidenci, kde přijímáme významné návštěvy, které navštíví Prahu,“ uvítala návštěvníky primátorka. „Těší mě, že j přes nevlídné počasí se tady sešlo tolik zájemců o prohlídku těchto krásných a jedinečných prostor.“

Adriana Krnáčová pak jednu ze skupin, které provázeli po dvaceti minutách průvodci a prohlídku reprezentačních prostor obohacovali o zajímavý výklad, zavedla i do bytu primátora.

„Zde přijímám velvyslance různých zemí nebo tu jednáme u kulatého stolu s odborníky. Nedávno jsme zde například řešili dostavbu Pražského okruhu,“ uvedla primátorka.

V budově Nové radnice, která byla také otevřena od devíti do osmnácti hodin, bylo možné navštívit Velký jednací sál, kde se konají zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na obrazovkách, které slouží při jednáních zastupitelům, byly promítány dobové fotografie budovy s informacemi o ni.

Letošní rok přinesl novinku – možnost nahlédnout do pracovny primátorky Adriany Krnáčové, která se i tady na chvíli ujala role průvodkyně a dvěma skupinám návštěvníkům představila své pracovní prostory.

„Na zdi visí aktuální Metropolitní plán. Z něj je patrné, jak je Praha zelené město. Díky za to,“ konstatovala primátorka a pokračovala: „Na pracovním stole vidíte mé dva ochránce, Yodu a Budhu a tamten boxovací pytel mám na odreagování.“

V pracovně došlo i na otázky návštěvníků, které například zajímalo metro D, aktuální problematika UBERu a taxikářů, ale i to, jak a kdy primátorka relaxuje. „Například takhle, že vás mohu provést a ukázat, odkud se řídí Praha,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová závěrem.
Výtěžek z prodeje benefičních diářů a kalendářů pro Život 90

Včera ve 13:22

Studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) předali výtěžek z prodeje benefičních diářů a kalendářů nadaci Život 90, která podporuje seniory v nezávislém životě. Suma, dosahující 84 350 korun, bude využita na tísňovou péči o více než 900 seniorů po celé...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Včera v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Mladík se zranil u Jiráskova mostu

19. ledna 2019 ve 20:31

Před páteční půlnocí spadl osmnáctiletý mladík z Jiráskova mostu na pravobřežní náplavku. Zatím není jasné, proč k tomu došlo. Utrpěl poranění zad, hýždí, pánve a rukou. Po ošetření na místě byl převezen na ortopedické oddělení vinohradské nemocnice. Je mimo ohrožení...

Karatisti z Prahy 15 se chtějí dostat na olympiádu

19. ledna 2019 v 19:05

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO) nedávno osobně pogratuloval karatistům ze Sportovního Klubu Bojových Umění Hostivař za jejich dobré sportovní výkony na mistrovství České republiky JKA a také na mistrovství Evropy v karate, kde celkově reprezentace České republiky získala 13 medailí, a stala...

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Pozdvižení v Opletalově ulici. Samopal a pervitin

19. ledna 2019 v 16:13

Ve čtvrtek krátce po 16. hodině si policisté v Opletalově ulici v Praze 1 všimli, že na zadním sedadle jednoho ze zaparkovaných aut leží samopal. Policisté vyčkali na příchod posádky vozidla a přistoupili k jejich kontrole a k prohlídce vozidla samotného. Zde nalezli kromě samopalu AK47 i dvě...

V Karlíně hořel gril

19. ledna 2019 v 15:57

U požáru grilu v restauraci v pražském Karlíně, v ulici U nádražní lávky, zasahovali dnes odpoledne hasiči z centrální stanice.

Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

19. ledna 2019 v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Vítkov volá o úklid. Zítra odpoledne se můžete připojit

19. ledna 2019 v 10:52

Trash Hero Praha a Trash Hero Czech Republic pořádají nedělní úklid Vítkova. Sraz je ve 14 hodin pod schody a železničním viaduktem. Přilehlá budova je na adrese Trocnovská 1/2, nejbližší autobusová zastávka je U památníku. Pak už jen hledejte žlutou vlajku.

Umění 20. století, procházka Olšanskými hřbitovy

19. ledna 2019 v 07:25

Komentovaná procházka se koná v pondělí 21. ledna ve 14 hodin.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

18. ledna 2019 v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Montessori výuka: Setkání s rodiči

18. ledna 2019 v 07:52

Lednové setkání s rodiči na téma Montessori výuky, které ZŠ Květnového vítězství pořádá ve spolupráci s MČ Praha 11, se koná v úterý 22. ledna od 18 hodin v budově K2, Schulhoffova 844.

Další krátké zprávy
Nahoru