dnes
Neděle - jasno
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C

Primátorka Adriana Krnáčová prováděla návštěvníky

V den státního svátku 28. října magistrát otevřel zájemcům prostory, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Otevřena byla Rezidence primátora hlavního města Prahy i budova Nové radnice na Mariánském náměstí. Některé zájemce o prohlídku prováděla primátorka Adriana Krnáčová. 

„Dobrý den v Rezidenci, kde přijímáme významné návštěvy, které navštíví Prahu,“ uvítala návštěvníky primátorka. „Těší mě, že j přes nevlídné počasí se tady sešlo tolik zájemců o prohlídku těchto krásných a jedinečných prostor.“

Adriana Krnáčová pak jednu ze skupin, které provázeli po dvaceti minutách průvodci a prohlídku reprezentačních prostor obohacovali o zajímavý výklad, zavedla i do bytu primátora.

„Zde přijímám velvyslance různých zemí nebo tu jednáme u kulatého stolu s odborníky. Nedávno jsme zde například řešili dostavbu Pražského okruhu,“ uvedla primátorka.

V budově Nové radnice, která byla také otevřena od devíti do osmnácti hodin, bylo možné navštívit Velký jednací sál, kde se konají zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na obrazovkách, které slouží při jednáních zastupitelům, byly promítány dobové fotografie budovy s informacemi o ni.

Letošní rok přinesl novinku – možnost nahlédnout do pracovny primátorky Adriany Krnáčové, která se i tady na chvíli ujala role průvodkyně a dvěma skupinám návštěvníkům představila své pracovní prostory.

„Na zdi visí aktuální Metropolitní plán. Z něj je patrné, jak je Praha zelené město. Díky za to,“ konstatovala primátorka a pokračovala: „Na pracovním stole vidíte mé dva ochránce, Yodu a Budhu a tamten boxovací pytel mám na odreagování.“

V pracovně došlo i na otázky návštěvníků, které například zajímalo metro D, aktuální problematika UBERu a taxikářů, ale i to, jak a kdy primátorka relaxuje. „Například takhle, že vás mohu provést a ukázat, odkud se řídí Praha,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová závěrem.
Ministerstvo dopravy se opět otevřelo veřejnosti, přišlo 1184 lidí

Včera v 17:54

Budovu Ministerstva dopravy, ve které během totality sídlil Ústřední výbor Komunistické strany Československa, si přišlo v rámci dnešního dne otevřených dveří prohlédnout 1184 lidí. Úřad se veřejnosti zpřístupnil už po páté. S příchozími se pozdravil také ministr...

Poslední den otevřených dveří v Kramářově vile přilákal 1436 návštěvníků

Včera v 17:51

Dnes si mohli zájemci naposledy v tomto jubilejním roce prohlédnout netradiční prostory vily Naděždy a Karla Kramářových. Tuto možnost si nenechala ujít řada návštěvníků z celé republiky. Den otevřených dveří se konal u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

Na Den otevřených dveří Proxima Sociale zve Praha 15

Včera v 09:18

Seznámit se s terénními pracovníky a jejich prací můžete ve čtvrtek 13. prosince od 15 hodin.

Porucha trakčního vedení zkomplikovala dopravu v Praze

Včera v 08:27

Dopravu do Prahy komplikuje podle webu Českých drah porucha trakčního vedení ve stanici ve stanici Praha – Vršovice. Vlaky mezi touto stanicí a hlavním nádražím nejezdí, řada spojů byla odřeknuta. Cestující musí v tomto úseku využívat MHD.

Knihex 08½ : Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Včera v 08:14

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Pošesté se uskuteční v zimě, 8. a 9. 12. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v pražských Holešovicích.

Následující týden nepoteče voda v některých městských částech

16. listopadu 2018 ve 20:22

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

V pondělí začne oprava povrchu ve Vršovické

16. listopadu 2018 ve 14:43

V pondělí 19. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na obnově povrchu Vršovické ulice v úseku Kodaňská – Bělocerkevská obou směrech. Jedná se o odfrézování starého a položení nového povrchu komunikace v délce 100 metrů v celé její šíři.  

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Na zastávce seděl opilý a pořezaný muž. Chtěl se zabít

16. listopadu 2018 ve 13:25

Muže s řeznou ránou na krku nalezli strážníci na autobusové zastávce. Hlídka muži poskytla neodkladnou první pomoc a poté s ohledem na jeho agresivitu asistovala i při jeho převozu do nemocničního zařízení. 

Praha 9 zve na vánoční koncert

16. listopadu 2018 ve 12:57

V rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici se ve čtvrtek 6. prosince představí Plzeňský malý lidový soubor ve složení troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra. Společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních...

Třináctiletá dívka přebíhala mimo přechod, po srážce s autem má vážná zranění

16. listopadu 2018 v 10:36

Ve čtvrtek 8. listopadu se okolo 17. hodiny stala v Praze 9 na Černém mostě v křižovatce ulic Ocelkova a Generála Janouška dopravní nehoda, při které se střetlo vozidlo Audi Q7 s nezletilou dívku.

Další krátké zprávy
Nahoru