dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
19°C

Primátorka Adriana Krnáčová prováděla návštěvníky

V den státního svátku 28. října magistrát otevřel zájemcům prostory, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Otevřena byla Rezidence primátora hlavního města Prahy i budova Nové radnice na Mariánském náměstí. Některé zájemce o prohlídku prováděla primátorka Adriana Krnáčová. 

„Dobrý den v Rezidenci, kde přijímáme významné návštěvy, které navštíví Prahu,“ uvítala návštěvníky primátorka. „Těší mě, že j přes nevlídné počasí se tady sešlo tolik zájemců o prohlídku těchto krásných a jedinečných prostor.“

Adriana Krnáčová pak jednu ze skupin, které provázeli po dvaceti minutách průvodci a prohlídku reprezentačních prostor obohacovali o zajímavý výklad, zavedla i do bytu primátora.

„Zde přijímám velvyslance různých zemí nebo tu jednáme u kulatého stolu s odborníky. Nedávno jsme zde například řešili dostavbu Pražského okruhu,“ uvedla primátorka.

V budově Nové radnice, která byla také otevřena od devíti do osmnácti hodin, bylo možné navštívit Velký jednací sál, kde se konají zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na obrazovkách, které slouží při jednáních zastupitelům, byly promítány dobové fotografie budovy s informacemi o ni.

Letošní rok přinesl novinku – možnost nahlédnout do pracovny primátorky Adriany Krnáčové, která se i tady na chvíli ujala role průvodkyně a dvěma skupinám návštěvníkům představila své pracovní prostory.

„Na zdi visí aktuální Metropolitní plán. Z něj je patrné, jak je Praha zelené město. Díky za to,“ konstatovala primátorka a pokračovala: „Na pracovním stole vidíte mé dva ochránce, Yodu a Budhu a tamten boxovací pytel mám na odreagování.“

V pracovně došlo i na otázky návštěvníků, které například zajímalo metro D, aktuální problematika UBERu a taxikářů, ale i to, jak a kdy primátorka relaxuje. „Například takhle, že vás mohu provést a ukázat, odkud se řídí Praha,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová závěrem.
Do Klánovic za zážitky

Dnes v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

Dnes v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

Včera ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Dva muži sprejovali na zeď tunelu. Jeden utekl, druhého zadrželi strážníci

Včera ve 22:21

Dva sprejující mladí muži neunikli včera pozornosti autohlídky městské policie. Zřejmě se jim zeď tunelu, který vede z Tachovského náměstí do parku Vítkov, zdála nudná.

Ve čtvrtém dubnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera ve 22:13

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zítra: Praha 6 zve na Velikonočního zajdu

Včera v 07:43

Pletení pomlázek, barvení vajíček, zdobení velikonočních perníčků, malování na obličej, fotokoutek pro děti, pohádkové čtení, malování obrázků. Na Velikonočního zajdu se můžete těšit v sobotu 20. dubna na Šesťáku.

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

Včera v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

PVK doporučují: Kontrolujte vodu ze soukromých studní

17. dubna 2019 v 10:21

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrol. Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat. Nabízejí majitelům studní zvýhodněné rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody za smluvní cenu tisíc korun...

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Velikonoce dorazily na Kubáňské náměstí

17. dubna 2019 v 09:19

Velikonoční sortiment na farmářském trhu Kubáň nabízejí prodejci už nyní. K dostání jsou pomlázky, bílá vajíčka, velikonoční pečivo i dekorace. 

Další krátké zprávy
Nahoru