dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Primátorka a radní zareagovaly na šťouchnutí Pražského patriota a konečně odpověděly

Pražský magistrát spustil loni, jen pár měsíců před volbami, portál Dotazy radním. Ten funguje dodnes a město ho propaguje na magistrátním webu. Server Pražský patriot opakovaně upozornil na fakt, že někteří minulí i současní radní si s odpověďmi hlavu nelámali a vesměs je ignorovali. Zdá se, že medializace tohoto paradoxu padla na úrodnou půdu, dvě největší „hříšnice" šly do sebe.

Ještě minulý týden nechala pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) všech čtrnáct prosincových otázek bez odpovědí. „Zatím jste ze 14 dotazů neodpověděla ani na jeden. Vykládám si to tak, že jako osoba nepocházející z Prahy na Pražáky kašlete. Nechápu ale, prečo ste teda brala funkciu pražskej primátorky,“ napsal poslední den v roce na portál čtenář, který se podepsal Doležal.

Primátorka na kritiku reagovala až v úterý 13. ledna, kdy odpověděla na všechny dotazy. „Již jsem odpověděla, bylo to jen a pouze z časových důvodů,“ vysvětlila velké zpoždění.

Další „hříšnice", radní Jana Plamínková (STAN), která má na starosti infrastrukturu a životní prostředí, která ignorovala prosincové otázky, na všechny odpověděla 7. ledna. Ke cti jí slouží, že oproti paní primátorce odpovídala ve většině případů obsáhle. Adriana Krnáčová odpovídala velmi stručně.

Odpovědi radních už stihly ukázat i na jejich názorové rozdíly. Zatímco radní Petr Dolínek (ČSSD) na konci roku napsal, že „nepředpokládá v budoucnu jakoukoli kompenzaci těm cestujícím, kteří si zakoupili roční kupon za původní cenu“, primátorka Adriana Krnáčová uvedla, že „by bylo spravedlivější cestujícím, kteří si zakoupí roční kupon před zlevněním, ten rozdíl kompenzovat“.

O projektu Dotazy radním jsme dříve informovali zde:

Primátorka a někteří radní navázali na faux pas svých předchůdců

Faux pas radních: Vyzvali veřejnost k pokládání dotazů, které však ignorují


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru