Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu 27. března.  

Návštěva začala jako obvykle na místním úřadu, kde primátora přivítali starostka Městské části Praha 17 Alena Kopejtková (ODS) a 1. místostarosta Martin Benkovič (ANO) společně s dalšími představiteli této městské části. 

Debata se vedla hlavně o sociálních projektech: o již rozestavěném domově s pečovatelskou službou, o zamýšleném domově pro seniory či o účelnějším využívání bytů ve vlastnictví hlavního města, které se v Řepích nacházejí. Řeč byla i o nutnosti rekonstrukce škol či nápadu na zřízení stálé služebny Městské policie, o níž by v této městské části stáli.  

Následoval přesun na staveniště, kde by měla být v srpnu 2025 dokončena stavba zmíněného domova s pečovatelskou službou, na níž dotací i na návratnou finanční výpomocí přispělo hlavní město Praha. Návštěvu primátor završil prohlídkou Sportovního centra Řepy, kde si prohlédl jak víceúčelovou hlavní halu, tak i plavecký bazén v druhé budově. Také na toto centrum poskytlo hlavní město dotaci.  

„Je třeba ocenit, že i v Řepích myslí na obyvatele všech věkových kategorií a plánují s ohledem na budoucnost. Během návštěvy jsem také pozitivně vnímal sociální charakter již hotových či zamýšlených projektů,“ uvedl primátor Svoboda.  

„Magistrát hlavního města Prahy je pro nás důležitým partnerem při realizaci našich projektů. Dotace z hlavního města výrazně přispěly na realizaci Sportovního centra Řepy a v současné době jsou významným příspěvkem při stavbě domova s pečovatelskou službou. Věřím, že i nadále budeme úspěšní v získávání finančních podpor od hlavního města a děkuji nejenom panu primátorovi, ale celému vedení magistrátu, že nám tyto prostředky na investice poskytují,“ řekla starostka Kopejtková.  

Primátor Svoboda při svém nástupu slíbil, že navštíví všechny městské části, za první rok svého mandátu stihl zavítat už do více než dvaceti.


Autor: red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Další články
Nahoru