Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Primátor Svoboda zavítal do Prahy 6, prohlédl si nové projekty
Primátor Bohuslav Svoboda (vpravo) a starosta Jakub Stárek. Foto: MHMP

Primátor Svoboda zavítal do Prahy 6, prohlédl si nové projekty

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje po prázdninové přestávce v avizovaných návštěvách městských částí, nově takto v uplynulém týdnu navštívil Prahu 6. Přímo na místě si prohlédl nové bytové a sportovní projekty a debatoval s vedením městské části například na zdravotnické, dopravní nebo školské téma. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Návštěvu Prahy 6 primátor Bohuslav Svoboda tradičně zahájil na tamní radnici, kde se po schůzce se starostou této městské části Jakubem Stárkem setkal i s radními. Debata se postupně dotkla většiny hlavních témat. Mluvilo se o chystaných či aktuálních projektech, jako jsou revitalizace Bubenečského nádraží, rozšiřování kapacity Dejvického divadla, vytváření nového kulturního centra či plánovaná výstavba dvou nových škol na Ruzyni. 

„Návštěva této městské části je pro mě specifická, a to i osobně. Jednak tu bydlím, takže dění na „Šestce“ vnímám z bezprostřední blízkosti. Navíc je to městská část skvěle fungující, což myslím oceňují všichni její obyvatelé. A těší mě, že tu myslí na budoucnost, ať už jde například o architektonické doladění Vítězného náměstí, plány na nové školy, či sportoviště,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda. 

Probíraly se i problémy, které trápí tuto městskou část. Ať už jde o nedostatek pediatrů, či dopravní potíže. Podle tamních radních by pomohlo, pokud by se doprava regulovala už po vjezdu aut do Prahy, aby se zamezilo zácpám v Bubenči, Dejvicích a na Břevnově. Řeč byla i o potřebě posílit tramvajovou linku číslo 2 a autobus 216. Radní Prahy 6 by také uvítali větší roli města při svozu odpadů. 

Po návštěvě radnice se primátor Bohuslav Svoboda vypravil na nedaleké Vítězné náměstí, kde si prohlédl stavbu nového bytového komplexu Victoria Palace a plány na celkové architektonické řešení „Kulaťáku“ – ať už jde o dostavbu dalších budov, nebo změnu vedení tramvají. 

Následoval přesun na Macharovo náměstí, kde byla primátorovi představena stavba tenisového klubu na Ořechovce. Tato originální stavba počítá nejen s podzemním umístěním šaten, aby výškou zapadla do okolí, ale i citlivým zastíněním blízké trafostanice. 

„Pro „Šestku“ to byla velmi symbolická návštěva, jelikož za pár dnů oslavíme 103 let ode dne, kdy se městská část Praha 6 stala součástí hlavního města. Jsem rád, že jsme měli možnost s panem primátorem probrat nejen to, co nás trápí, ale mohli jsme se pochlubit i našimi úspěchy,“ dodal k návštěvě starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). 

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1, 3, 4, 6 a 10, navštívil také Běchovice a Dolní i Horní Počernice. Návštěvy dalších městských částí budou následovat.


Autor: red

Zastupitelka Prahy 4 Sýkorová složila zastupitelský mandát, přestěhovala se

Dnes v 18:11

Zastupitelka Prahy 4 Vladimíra Sýkorová (Piráti) složila zastupitelský mandát. Své rozhodnutí sdělila v pátek na mimořádném jednání zastupitelstva. Důvodem je změna trvalého bydliště, nebydlí už ve čtvrté městské části. Na její místo nastoupí náhradník za Piráty, kterým je Helena Buchtová. Podle...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Včera v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru