Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Politika

Primátor Svoboda navštívil Prahu 4, řešil i zakrytí Spořilovské spojky

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS)pokračuje návštěvách městských částí, které avizoval při svém nástupu do funkce. Ve středu 7. června byla na řadě Praha 4, kde primátor s vedením radnice jednal o dopravní, sportovní i bezpečnostní problematice této nejlidnatější městské části.

Návštěva započala na historické Nuselské radnici, kde jej přivítal starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) společně s dalšími představiteli radnice a úřadu. Po setkání ve společenském sále radnice následoval přesun směrem ke Spořilovské spojce.  

„Současné vedení města chápe problém, který tato důležitá dopravní tepna způsobuje lidem v okolní zástavbě. Hluk, emise, prach i vibrace, jejichž je provoz na Spořilovské spojce zdrojem, měly být už dávno řešeny, například jejím zakrytím. Považujeme to za jednu z dopravních priorit,“ komentoval situaci Svoboda.  

Rada hl. m. Prahy nedávno schválila vyčlenění finančních prostředků na zpracování projektové dokumentace, což by mělo přípravu zakrytí spojky na Spořilově v délce přibližně 800 metrů urychlit. Nad zastřešenou tunelovou částí by měl vzniknout nový multifunkční prostor.  

Poté následoval přesun do sportovně rekreační zóny Braník. Se zástupci největšího baseballového a softballového klubu v Česku – Eagles Praha – probíral primátor možnosti dalšího rozvoje tohoto sportoviště, které se nachází mezi Jižní spojkou a Branickou ulicí. Hlavním problémem atraktivního areálu s pěti hřišti je, že z velké části leží na soukromých pozemcích. „Pokusíme se jednat s vlastníky o směně těchto pozemků,“ uvedl primátor Svoboda.

V rámci areálu jsou i kurty tenisového klubu Konstruktiva a pozemek hlavního města, který by byl vhodný pro výstavbu sportovní haly. „Líbila by se nám zde výstavba multifunkční sportovní haly, kterou Praha 4, jako nejlidnatější městská část, opravdu postrádá. Vznikl by tak prostor pro rozmanité množství sportů, mimo jiné florbal, volejbal nebo další pohybové kroužky,“ prohlásil starosta Kubín. 

Závěr návštěvy patřil pasáži u stanice metra Budějovická, která je i po částečné rekonstrukci stále v neutěšeném stavu. Průchod zde byl před několika lety omezen a po určitou dobu dokonce kvůli havarijnímu stavu terasy nad jižním vestibulem i zcela uzavřen. 

„Pasáž, která spojuje jižní a severní vestibul metra společně s okolními ulicemi, vyžaduje dlouhodobé a komplexní řešení. Nejen z estetických, ale i z bezpečnostních důvodů, což se týká například rozvolněné dlažby,“ vysvětlil Svoboda. 

„Praha 4 je nejlidnatější městskou částí a rozlohou druhou největší, máme se čím pochlubit, ale také máme řadu problémů, které bez přispění hlavního města sami nemůžeme vyřešit,“ shrnul návštěvu starosta Ondřej Kubín a dodal: „Jsem proto rád, že jsme mohli pana primátora s některými z nich, jako je například dopravní zatížení na Spořilově nebo neutěšený stav pasáže na Budějovické, přímo na místě seznámit.“ 

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1,3, 4 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Návštěvy dalších městských částí budou následovat.


Autor: Cen

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru