Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor Svoboda navštívil Prahu 4, řešil i zakrytí Spořilovské spojky

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS)pokračuje návštěvách městských částí, které avizoval při svém nástupu do funkce. Ve středu 7. června byla na řadě Praha 4, kde primátor s vedením radnice jednal o dopravní, sportovní i bezpečnostní problematice této nejlidnatější městské části.

Návštěva započala na historické Nuselské radnici, kde jej přivítal starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) společně s dalšími představiteli radnice a úřadu. Po setkání ve společenském sále radnice následoval přesun směrem ke Spořilovské spojce.  

„Současné vedení města chápe problém, který tato důležitá dopravní tepna způsobuje lidem v okolní zástavbě. Hluk, emise, prach i vibrace, jejichž je provoz na Spořilovské spojce zdrojem, měly být už dávno řešeny, například jejím zakrytím. Považujeme to za jednu z dopravních priorit,“ komentoval situaci Svoboda.  

Rada hl. m. Prahy nedávno schválila vyčlenění finančních prostředků na zpracování projektové dokumentace, což by mělo přípravu zakrytí spojky na Spořilově v délce přibližně 800 metrů urychlit. Nad zastřešenou tunelovou částí by měl vzniknout nový multifunkční prostor.  

Poté následoval přesun do sportovně rekreační zóny Braník. Se zástupci největšího baseballového a softballového klubu v Česku – Eagles Praha – probíral primátor možnosti dalšího rozvoje tohoto sportoviště, které se nachází mezi Jižní spojkou a Branickou ulicí. Hlavním problémem atraktivního areálu s pěti hřišti je, že z velké části leží na soukromých pozemcích. „Pokusíme se jednat s vlastníky o směně těchto pozemků,“ uvedl primátor Svoboda.

V rámci areálu jsou i kurty tenisového klubu Konstruktiva a pozemek hlavního města, který by byl vhodný pro výstavbu sportovní haly. „Líbila by se nám zde výstavba multifunkční sportovní haly, kterou Praha 4, jako nejlidnatější městská část, opravdu postrádá. Vznikl by tak prostor pro rozmanité množství sportů, mimo jiné florbal, volejbal nebo další pohybové kroužky,“ prohlásil starosta Kubín. 

Závěr návštěvy patřil pasáži u stanice metra Budějovická, která je i po částečné rekonstrukci stále v neutěšeném stavu. Průchod zde byl před několika lety omezen a po určitou dobu dokonce kvůli havarijnímu stavu terasy nad jižním vestibulem i zcela uzavřen. 

„Pasáž, která spojuje jižní a severní vestibul metra společně s okolními ulicemi, vyžaduje dlouhodobé a komplexní řešení. Nejen z estetických, ale i z bezpečnostních důvodů, což se týká například rozvolněné dlažby,“ vysvětlil Svoboda. 

„Praha 4 je nejlidnatější městskou částí a rozlohou druhou největší, máme se čím pochlubit, ale také máme řadu problémů, které bez přispění hlavního města sami nemůžeme vyřešit,“ shrnul návštěvu starosta Ondřej Kubín a dodal: „Jsem proto rád, že jsme mohli pana primátora s některými z nich, jako je například dopravní zatížení na Spořilově nebo neutěšený stav pasáže na Budějovické, přímo na místě seznámit.“ 

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1,3, 4 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Návštěvy dalších městských částí budou následovat.


Autor: Cen

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Další články
Nahoru