Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občanská sdružení

Primátor Svoboda navštívil Prahu 13

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) postupně navštěvuje jednotlivé městské části metropole, ve čtvrtek 25. dubna zavítal i na Prahu 13. Zde se kromě jiného zúčastnil každoroční akce Bezpečná 13.

Návštěva započala na radnici, kde primátora přivítal starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). Společně probrali hlavní témata, která tuto městskou část trápí, a možnosti řešení. Pak následovala návštěva každoroční akce Bezpečná 13, která se konala na Slunečním náměstí.  

Letos ovšem poprvé za účasti pražského primátora a k tomu i ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Svoji techniku zde představily všechny složky Integrovaného záchranného systému, od vozidel záchranné služby po hasičské auto používané na letišti. Na travnaté ploše přistál i záchranný vrtulník.

„Není to jen o přehlídce techniky, jakkoliv impozantní. Hlavním cílem je, aby Pražané věděli, že je o ně z hlediska bezpečnostního postaráno,“ řekl k akci Svoboda.  

Následovala prohlídka nově vybudované Britské čtvrti, kde kromě bytových komplexů vyrůstá i další zázemí – školky, školy, cvičiště apod.  

„Bydlení bez života je jen sídliště. Tady to má až sousedský charakter, což je obdivuhodné i vzhledem k těm tisícům lidí, kteří tu našli nový domov,“ uvedl pražský primátor. 

Čtvrť je sídlem i několika firem a do budoucna se počítá s jejím rozšířením včetně dobudování infrastruktury. I to tom byla následná debata se zástupci developerské firmy FINEP.  

„Návštěvy pana primátora si velice vážím, společně jsme prodiskutovali aktuální otázky týkající se bezpečnosti a také místního rozvoje. Pan primátor se osobně zúčastnil zahájení 21. ročníku Bezpečné 13, která veřejnosti představuje všechny složky Integrovaného záchranného systému. Obyvatelé se tak na vlastní oči mohou přesvědčit, kolik profesionálů se o naši bezpečnost stará,“ doplnil starosta Vodrážka.  

Bohuslav Svoboda po svém návratu do funkce primátora přislíbil návštěvu všech městských částí a pomoc s řešením jejich problémů. V uplynulým týdnu navštívil kromě Prahy 13 i Dolní Měcholupy. Návštěvy dalších městských částí budou následovat.


Autor: red

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Den dobrovolnictví v Praze 9

16. května 2024 v 10:13

Organizace působící v Praze 9 se sejdou v pátek 17. května na Dnu dobrovolnictví. Akce se koná od 9 do 16 hodin na náměstí OSN.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Dny neziskovek v Praze 4

8. května 2024 ve 12:46

Jeden květnový týden věnuje i letos Obchodní centrum DBK Budějovická neziskovým organizacím z Prahy 4 a blízkého okolí. Od 13. do 16. května bude v prvním patře DBK probíhat akce nazvaná Dny neziskovek aneb Malý dárek, velké srdce.

Odstartoval další ročník Energy Streetfootball

8. května 2024 v 07:47

Včera odstartoval další ročník Energy Streetfootball, série turnajů pro žáky základních a středních škol.

Podpora pro tradiční řemeslníky a živnostníky

7. května 2024 ve 13:46

Nadační fond Veolia podpořil v rámci svého nejstaršího programu Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji díky tomu vznikne 10 nových pracovních míst.

ZRUŠENO: Den bez bariér Prahy 14

6. května 2024 v 15:33 | Aktualizováno 15. května 2024, 18:33

Den bez bariér Prahy 14 je akce, která chce bořit bariéry, předsudky a současně podporovat vzájemné porozumění a laskavost mezi lidmi. Setkání se koná ve čtvrtek 16. května od 14 do 18 hodin na náměstí Hloubětín.

Pro Miminka do dlaně

2. května 2024 v 05:14

V neděli 5. května se slaví Světový den rodičů předčasně narozených dětí. Nedoklubko organizuje na tento den charitativní běh/procházku s cílem podpořit rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediální péče 27 českých perinatologických center, kde se specializují na péči...

Dny dobrovolnictví 2024

23. dubna 2024 v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Obal na plavky s lodičkami z chráněné dílny

15. dubna 2024 v 09:39

Blíží se léto a koupání a k moři nebo do bazénu můžete vyrazit s designovým obalem na plavky z chráněné dílny sociálního podniku Mistka Sewing.

Chráněná dílna dostala podporu, přispět můžete i vy

23. března 2024 v 07:33

Projekt chráněné dílny podpořil Nadační fond Veolia v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! Chráněná dílna Mistka Sewing v Havířově se zaměřuje především na šití ekologických obalů na chleba, svačiny, ovoce či zeleninu.

Další články
Nahoru