Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Primátorova středeční návštěva začala jako obvykle na radnici, a to v Libuši. Po uvítání následovala debata se starostkou Lucií Jungwiertovou a dalšími zástupci radnice o hlavních tématech, která tato městská část řeší. Řeč byla například o potřebě dobudování parkovací infrastruktury, situaci na libušských školách, o novém parku Na Jezerách či renovaci centra obce. 

 

Poté se všichni přesunuli na nedaleké místo, které se má i díky probíhající architektonické soutěži proměnit v důstojné centrum staré Libuše, a také do přilehlé oblasti, kde radnice plánuje nový park, školu a další vybavenost. Následovala krátká zastávka u známé tržnice SAPA.  

„Městská část Praha-Libuš bude v dalších letech procházet dynamickým rozvojem. Rádi jsme panu primátorovi ukázali některá místa, kde plánujeme změny – centrum staré Libuše, park Na Jezerách, i problematickou dopravu na Libušské a očekávané komplikace v souvislosti s výstavbou metra. Moc nás potěšil jeho živý zájem o dění v naší městské části,“ uvedla starostka Jungwiertová.  

Poté následoval přesun do blízkých Kunratic. Primátor Bohuslav Svoboda si společně se starostkou Lenkou Alinčovou, dalšími zástupci kunratické radnice a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prohlédl tamní krásný, ale chátrající zámek. Probírali i možnost, jak by se dal zajistit jeho majetkový převod a následná rekonstrukce.  

Poté všichni přešli do nedaleké Základní školy Kunratice, kde se uskutečnila prohlídka areálu, debata o plánech dalšího rozvoje školy a také oběd v místní školní jídelně. 

„Vše, co jsme panu primátorovi ukázali, jsou problémy majetku města svěřeného nám do správy a Rada hlavního města Prahy, potažmo zastupitelstvo, bude rozhodovat o přístupu k našim problémům. Osobní poznání problémů je nejlepší prostředek, jak se s nimi seznámit a rozhodnout správně o jejich řešení,“ řekla Lenka Alinčová, starostka městské části Praha-Kunratice.  

„Byla to velmi zajímavá a příjemná návštěva, Libuš i Kunratice mají velmi kompetentní vedení. Budu rád, pokud hlavní město pomůže alespoň s některými problémy, které tyto městské části trápí,“ shrnul návštěvu pražský primátor.  

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1, 3, 4, 6 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Příští týden by měla následovat návštěva Suchdola a Lysolají.


Autor: puc

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru