Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Primátorova středeční návštěva začala jako obvykle na radnici, a to v Libuši. Po uvítání následovala debata se starostkou Lucií Jungwiertovou a dalšími zástupci radnice o hlavních tématech, která tato městská část řeší. Řeč byla například o potřebě dobudování parkovací infrastruktury, situaci na libušských školách, o novém parku Na Jezerách či renovaci centra obce. 

 

Poté se všichni přesunuli na nedaleké místo, které se má i díky probíhající architektonické soutěži proměnit v důstojné centrum staré Libuše, a také do přilehlé oblasti, kde radnice plánuje nový park, školu a další vybavenost. Následovala krátká zastávka u známé tržnice SAPA.  

„Městská část Praha-Libuš bude v dalších letech procházet dynamickým rozvojem. Rádi jsme panu primátorovi ukázali některá místa, kde plánujeme změny – centrum staré Libuše, park Na Jezerách, i problematickou dopravu na Libušské a očekávané komplikace v souvislosti s výstavbou metra. Moc nás potěšil jeho živý zájem o dění v naší městské části,“ uvedla starostka Jungwiertová.  

Poté následoval přesun do blízkých Kunratic. Primátor Bohuslav Svoboda si společně se starostkou Lenkou Alinčovou, dalšími zástupci kunratické radnice a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prohlédl tamní krásný, ale chátrající zámek. Probírali i možnost, jak by se dal zajistit jeho majetkový převod a následná rekonstrukce.  

Poté všichni přešli do nedaleké Základní školy Kunratice, kde se uskutečnila prohlídka areálu, debata o plánech dalšího rozvoje školy a také oběd v místní školní jídelně. 

„Vše, co jsme panu primátorovi ukázali, jsou problémy majetku města svěřeného nám do správy a Rada hlavního města Prahy, potažmo zastupitelstvo, bude rozhodovat o přístupu k našim problémům. Osobní poznání problémů je nejlepší prostředek, jak se s nimi seznámit a rozhodnout správně o jejich řešení,“ řekla Lenka Alinčová, starostka městské části Praha-Kunratice.  

„Byla to velmi zajímavá a příjemná návštěva, Libuš i Kunratice mají velmi kompetentní vedení. Budu rád, pokud hlavní město pomůže alespoň s některými problémy, které tyto městské části trápí,“ shrnul návštěvu pražský primátor.  

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1, 3, 4, 6 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Příští týden by měla následovat návštěva Suchdola a Lysolají.


Autor: puc

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

Včera v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

V Praze 11 bude jednat Výbor pro územní rozvoj

9. listopadu 2023 v 11:29

Již 9. jednání Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Prahy 11 se bude konat ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin v budově Úřadu MČ Praha 11 v Ocelíkově ulici 672/1. Pro bližší informace je potřeba sledovat web městské části www.praha11.cz.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Další články
Nahoru