Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor Svoboda navštívil Letňany

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

„Letňany mají obrovský rozvojový potenciál, což ale bude vyžadovat i nová dopravní řešení, rozšíření školních kapacit či posílení bezpečnosti obyvatel. O tom všem jsme se starostou Zdeňkem Kučerou a dalšími zástupci Letňan při návštěvě mluvili. Pokusíme se společně tato řešení hledat,“ uvedl Svoboda.

„Mám radost, že pražský primátor přijal mé pozvání a ve svém nabitém programu si našel čas i na Letňany. Během jeho návštěvy jsem měl spolu s kolegy možnost představit mu nejen naši vizi a plány do budoucna, ale také zcela konkrétní projekty, na kterých nyní pracujeme. Kromě stěžejních témat, jako jsou územní rozvoj, doprava nebo školství, jsme tak probrali i možnosti podpory nástavby DPS, navýšení kapacity ZŠ Fryčovická nebo potřebu více strážníků městské policie,“ uvedl starosta Prahy 18 Zdeněk Kučera (ANO).

„Řešili jsme samozřejmě to, co nás v Letňanech trápí nejvíc. Tedy to, že jsme nárazníkem pro satelity ve Středních Čechách. Ať už v oblasti školství, infrastruktury, služeb, nebo dopravy. Prodloužení metra C do sídliště je skutečně dlouhodobá záležitost a je třeba hledat řešení, jak dopravě ulevit už nyní. Tramvajová trať do Letňan je přitom realizovatelná už řádově za 3 až 5 let. Prioritou je také stavba, kterou řeší stát – dostavba části okruhu 520 u Letňan. Potěšilo nás, že v místě dříve uvažované vládní čtvrti by mohla vyrůst v brzké době úplně nová moderní nemocnice, do které by se přesunul provoz Nemocnice Na Bulovce. Podle vyjádření primátora by chtěl připravit projekt ještě do konce tohoto volebního období,“ sdělil místostarosta Prahy 18 Stanislav Nekolný (ANO).


Autor: red

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

Včera v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

ČSSD svolává svůj sjezd, bude se konat v Praze

21. ledna 2024 v 10:52

Na pátečním zasedání rozhodla Republiková rada ČSSD o svolání mimořádného sjezdu strany. Informovala o tom předsedkyně strany Jana Volfová.

Starosta Prahy 9 Portlík přivítal primátora Svobodu

17. ledna 2024 v 18:20

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve svých návštěvách městských částí. V tomto týdnu navštívil Prahu 9. Její starosta Tomáš Portlík (ODS) ho provedl novou Základní a mateřskou školou Elektra. Prohlédl si zde také polikliniku, kde bude brzy sídlit podstatná část Zdravotnické záchranné...

Další články
Nahoru