Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Primátor: Protest zemědělců nezpůsobil kolaps dopravy, ulice Prahy jsou prázdné
Nespokojení zemědělci na magistrále. Foto: Jan Puci

Primátor: Protest zemědělců nezpůsobil kolaps dopravy, ulice Prahy jsou prázdné

Pondělní protest části zemědělců s traktory a další technikou nezpůsobil kolaps dopravy, Praha je průjezdná a ulice prázdné. Po jednání pražských radních to novinářům řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Je to podle něj zejména díky tomu, že lidé do metropole nepřijížděli auty jako v jiných dnech. Magistrát se připravoval na možný kolaps dopravy v celém městě.

Část farmářů chce blokádou upozornit na podle nich špatnou situaci českého zemědělství. Jejich protestní jízda v pondělí časně ráno částečně zablokovala pražskou magistrálu, která je ale dál průjezdná, a v centru Prahy na chvíli omezila provoz tramvají. Větší dopr3

„Ulice jsou prázdné a lidé do Prahy nepřijíždějí s auty tak jako normálně," řekl Svoboda. „Kromě části, kterou zabírají ty traktory, tak je Praha průchodná a kalamita, jakou jsme čekali v ranních hodinách, se nekonala,“ dodal. V ulicích jsou podle Svobody všechny složky záchranného systému a protest se zatím obešel bez zranění. „Zatím kromě jedné nehody se nestalo nic a je vše bez zranění," řekl primátor.

Praha podle Svobody zavedla předem některá preventivní opatření. „Přestěhovali jsme hasiče z centrály (v Sokolské ulici) a jsou na všech jiných stanovištích. Zařídili jsme také třeba to, že obchody byly zásobovány v noci a díky tomu celý den žádné zásobování nebude probíhat," poznamenal Svoboda.

Protestující podle něj dodržují domluvu, jezdí pouze po vnitřní straně silnic, ponechávají tak volnou pravou stranu k odbočování. „Předpoklad je, že by odjeli kolem druhé hodiny odpoledne s tím, že by zůstalo pět traktorů, které by projížděli Karmelitskou ulicí směrem k Malostranskému náměstí, to se ale ještě neví," doplnil Svoboda.

Část protestujících farmářů se před polednem vydala od budovy ministerstva zemědělství u magistrály na Malostranském náměstí, kde je od 15:00 do 17:00 naplánovaná demonstrace.


Autor: ČTK

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru