Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor přivítal delegaci z Kjóta

Ve čtvrtek 30. března čtvrtek přivítal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ve své rezidenci čtyřčlennou delegaci z japonského Kjóta, které je od roku 1996 partnerským městem české metropole. Delegaci tvořili Sayoko Matsumoto (ředitelka projektu Do You Kyoto), Yatsuka Katoaka (manažerka programu IURC), Nozomi Shimazu (koordinátorka mezinárodní spolupráce města Kjóto) a Takeshi Terunama (ředitel Odboru mezinárodní spolupráce města Kjóto).

„Kjóto a Praha jsou sice od sebe tisíce kilometrů daleko, ale svým způsobem k sobě mají velmi blízko. Jsme již téměř 27 let partnerskými městy, obě města mají dlouhou a bohatou historii, navíc Kjóto bylo přes tisíc let také metropolí,“ uvedl Svoboda.

„Spojuje nás i současnost. Ať už jde o výměnu zkušeností a předávání know-how v oblastech, jako jsou cirkulární ekonomika, energetické úspory nebo vodní hospodářství, anebo výměnné pobyty a workshopy,“ dodal.

Hlavní město ve vztahu k Japonsku navázalo na nedávnou zahraniční cestu radního radní pro Smart City, ICT, vědu a výzkum Daniela Mazura (Piráti) a předsedů výborů pro IT a Smart City Davida Procházky (STAN) a pro zahraniční vztahy a EU fondy Jaromíra Beránka (Piráti). 

„Je nám ctí, že Praha má nyní natolik aktivované vztahy s kolegy z Japonských měst, že jsme mohli recipročně přivítat kolegy z Kjóta v Praze v návaznosti na uskutečněnou magistrátní delegaci v jejich městě v rámci programu IURC (International Urban and Regional Cooperation programme). Naši hosté se mimo jiné zajímali o pražský klimatický plán do roku 2030, který jim odprezentovali náměstkyně Jana Komrsková společně s panem ředitelem odboru ochrany prostředí Štěpánem Kyjovským,“ uvedl Mazur.

 

 


Autor: puc

Zastupitelka Prahy 4 Sýkorová složila zastupitelský mandát, přestěhovala se

25. května 2024 v 18:11

Zastupitelka Prahy 4 Vladimíra Sýkorová (Piráti) složila zastupitelský mandát. Své rozhodnutí sdělila v pátek na mimořádném jednání zastupitelstva. Důvodem je změna trvalého bydliště, nebydlí už ve čtvrté městské části. Na její místo nastoupí náhradník za Piráty, kterým je Helena Buchtová. Podle...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkel

24. května 2024 v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkel (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru