Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Primátor přijal v rezidenci tým VK Lvi Praha

Zástupci čerstvého vítěze UNIQA volejbalové extraligy mužů ročníku 2022/2023 z týmu VK Lvi Praha dorazili na pozvání v úterý 9. května do primátorské rezidence na Mariánském náměstí. Primátor Bohuslav Svoboda jim zde osobně pogratuloval k prvnímu extraligovému titulu a k úspěšné reprezentaci hlavního města.

„Týmový sport je jednou z oblastí, v nichž Praha vyniká. Je tedy potěšující zprávou, že se k úspěšným disciplínám přidal i mužský volejbal, navíc po více než třech desetiletích a vůbec poprvé v historii klubu. Lvi se byli jako lvi a Praha je na ně hrdá,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Mužský volejbalový titul se do Prahy vrátil po jedenatřiceti letech. Jde o úspěch mnoha lidí. Jsem velice rád, že si pan primátor jejich práce všiml a tímto způsobem ji ocenil. Děkujeme,“ doplňuje prezident klubu VK Lvi Praha Tomáš Janeček.

Lvi Praha vyhráli poprvé v historii extraligu volejbalistů, když na přelomu dubna a května porazili ve finálové sérii Jihostroj České Budějovice Titul se tak do Prahy vrátil po 31 letech, naposledy v roce 1992 vyhrál v této soutěži tým Olymp Praha.
Autor: Alo

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru