Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor navštívil Újezd nad Lesy

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje v návštěvách městských částí a tento týden zavítal do Újezdu nad Lesy. Kromě jiného si zde prohlédl hasičskou zbrojnici, fitpark Rohožník a stávající zdravotní středisko na stejnojmenném sídlišti.

Návštěva Městské části Praha 21 jako obvykle začala na místní radnici, kde jej přivítal starosta Michal Hazdra společně s dalšími radními a pracovníky úřadu. Během následného jednání se řešila dopravní situace v oblasti – jak již připravovaný obchvat, který by měl ulevit přetížené silnici vedoucí dál do Prahy, tak ambiciózní plán na dopravní terminál v místě klánovického nádraží, kde by bylo nové nadzemní stanoviště pro autobusy a parkovací dům.  

Tématem byly i kapacity školních zařízení. Nedávno zde byla za přispění hlavního města vybudována nová školka, Újezd má také jednu z největších pražských základních škol. Vzhledem k očekávanému populačnímu růstu a spádovosti se ale uvažuje o dalším rozšíření kapacit.  

Akutním problémem pro tuto městskou část je nevyhovující stav zdravotnického střediska na sídlišti Rohožník. Oproti dřívějšímu plánu na rekonstrukci se nynější vedení rozhodlo pro stavbu nového zařízení. Mezi dalšími probíranými plány pak bylo i zvažované rodinné centrum, pro které je již vytipovaný prostor v Lomecké ulici.  

„Újezd nad Lesy je sice okrajová, ale dynamicky se rozvíjející městská část, navíc obklopená osvěžující zelení. Oceňuji, že tu po všech směrech myslí na budoucnost. A doufám, že se co nejvíce smysluplných projektů podaří dokončit,“ řekl k úterní návštěvě Svoboda.  

Návštěva pak pokračovala obhlédnutím fitparku, již zmíněného zdravotního střediska a zakončena byla prohlídkou nové hasičské zbrojnice, která byla otevřena v roce 2021. Hasiči tu primátorovi ukázali používanou techniku a poděkovali za pomoc hlavního města při pořízení nové hasičské stříkačky – malé cisterny.  

„Děkuji panu primátorovi, že nás v Újezdě nad Lesy navštívil. Velmi si toho vážíme, taková návštěva k nám opravdu nejezdí každý den, dokonce ani každý rok.  Řekli jsme si, co se nám v Újezdě daří, ale i co nás trápí. Panu primátorovi jsme představili plány na další rozvoj naší městské části. Snažili jsme se panu Svobodovi ukázat Újezd takový, jaký je. Budeme rádi za každou podporu našich projektů,“ uvedl starosta Michal Hazdra (ODS a TOP 09 – SPOLEČNĚ PRO ÚJEZD).  

Primátor Bohuslav Svoboda při svém nástupu slíbil, že navštíví všechny městské části, za první rok svého mandátu stihl zavítat už do více než dvaceti.


Autor: red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru