Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor navštívil Radotín a Lochkov

Po Novém roce pokračují návštěvy primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) v pražských městských částech. Tentokrát zavítal do Radotína a Lochkova, kde si v doprovodu tamních starostů prohlédl čerstvě dokončené, budované i plánované projekty.

První zastávkou primátora byl Radotín, kde jej přivítal starosta Karel Hanzlík s dalšími zástupci tamní radnice. Většina debaty se zde vedla o projektu Centrum Radotín – v jeho rámci má vzniknout nedaleko nádraží nové náměstí s bulvárem a obchodními prostory, ale také byty a podzemní garáže.  

Následovala prohlídka vybraných lokalit – technologicky zajímavě řešené lávky přes Berounku a kulturně-komunitního centra Koruna s přilehlou ZUŠ, sociálním zařízením Dům na půl cesty a služebnou Policie ČR. Za pozornost stála i nová lávka nad frekventovanou vozovkou, která zvyšuje bezpečí školáků.  

Podél místa, kde se chystá výstavba zmíněného projektu Centrum Radotín, pak následovala cesta k novému, architektonicky i funkčně zajímavému nádraží, které bylo uvedeno do provozu minulý měsíc. S tím souvisela i prohlídka přilehlé nové kolárny, která bude sloužit také k dobíjení elektrokol. Pro hlavní město je důležitý i osud staré budovy nádraží, z níž se má stát služebna městské policie.  

„Návštěva primátora byla pro nás velkou událostí. Spolupráce mezi hlavním městem a městskými částmi je velmi důležitá, což se ukazuje na příkladu společného postupu při přemístění služebny městské policie do historické nádražní budovy,“ komentoval radotínský starosta Karel Hanzlík (ODS).  

Poté primátor odjel do nedalekého Lochkova, kde ho v prostorách místního úřadu přivítal dlouholetý starosta této městské části Jiří Rendl (ODS). Následovala prohlídka stavby nové školky, která bude kromě jiného vybavena i sofistikovanou moderní kuchyní, především ale poskytne lepší zázemí dětem v této stále se rozrůstající městské části. 

Lochkov usiluje i o stavbu základní školy, která by mohla vyrůst společně s novými bytovými domy na pozemcích, které jsou v současnosti vedeny jako zemědělská půda. Obec se proto snaží o změnu územního plánu. Závěr primátorovy návštěvy patřil prohlídce hasičárny a přilehlé haly s mnoha stroji na údržbu, které se starostovi podařilo pro obec zajistit. 

„Navzdory mrazivému počasí mám z návštěvy Radotína i Lochkova hřejivý pocit. Obě městské části jsou odpovědně a rozvážně spravovány, z jejich vedení je znát upřímný zájem o rozvoj lokalit, kde žijí. Ukazuje se také, jak důležité je dlouhodobé a systematické plánování. Neboli, myslet na všechny aspekty života,“ uvedl k návštěvě obou městských částí primátor Svoboda.  

Po svém loňském návratu do křesla primátora slíbil Svoboda, že postupně zavítá do všech městských částí. Příští týden následuje návštěva Prahy 9.


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru