Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Kolovraty mají jeden z nejstarších hasičských sborů v Praze, uplynulý víkend se zde konaly oslavy již 130. výročí od jeho založení. Primátor Svoboda ve svém projevu ocenil roli, jakou dobrovolní hasiči zde i na jiných místech v hlavním městě hrají a jak širokou škálu úkolů zvládají. A předal ocenění jubilantovi z jejich řad, Vladislavu Voborovi, který právě o víkendu slavil 90. narozeniny.

Po návštěvě hasičských slavností, které provázela i výstava techniky a průjezd hasičské kolony, pražský primátor během oběda jednal se starostou Jonášem Zejfartem a dalšími představiteli Kolovrat. Tématem byla plánovaná nová výstavba, paralelní železniční trať a další část silničního okruhu. To vše bude mít dopad i na fungování této městské části.

Řeč podobně jako jinde v Praze se vedla také o kapacitách školských a zdravotnických zařízení, které zvláště v druhém případě v Kolovratech nestačí a jež se vedení této městské části snaží rozšířit.

 „Kolovraty jsou sice okrajovou, ale důležitou, a především fungující městskou částí. Jsou také jednou ze vstupních bran do Prahy, což vyžaduje součinnost při řešení dopravních projektů a jejich dopadů,“ komentoval schůzku Svoboda.

 „Návštěva pana primátora Svobody pro nás byla velkým potěšením, ale také ujištěním, že vedení Prahy nezapomíná ani na periferní městské části. Probrali jsme ty nejdůležitější hrozby i možnosti rozvoje v Kolovratech a jsem přesvědčený, že společným úsilím se podaří před těmito výzvami obstát. Děkujeme panu primátorovi a jeho týmu za milou návštěvu,“ uvedl starosta Kolovrat Jonáš Zejfart.

Následovala prohlídka chystaných projektů včetně staveniště Pražského okruhu, závěrečným bodem byla návštěva domova s pečovatelskou službou a příjemné setkání s jeho obyvatelkami a obyvateli.

Bohuslav Svoboda po svém návratu do funkce primátora přislíbil návštěvu všech městských částí a pomoc s řešením jejich problémů. Návštěvy zbývajících městských částí budou následovat v příštích měsících.


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru