Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Primátor navštívil Klánovice

Primátor Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí. V sobotu 20. května zavítal do Klánovic, kde se seznámil s projektem výstavby nového objektu pro Integrovaný záchranný systém (IZS). Součástí jeho programu byla také bezpečnostní problematika, kterou má v gesci.

Návštěvu Klánovic zahájil Bohuslav Svoboda neformálním setkáním se starostkou Alenou Kolovrátkovou. Na úřadu spolu probírali historii Klánovic, současné problémy této městské části i budoucí plány na její rozvoj.

„Klánovice se za těch téměř padesát let, co jsou přičleněny k Praze, staly významnou součástí hlavního města. Jsou oblíbenou destinací k bydlení a i díky vedení této městské části je tu příjemné žití,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Primátor, v jehož gesci je i bezpečnostní politika, se v Klánovicích seznámil s projektem výstavby nového objektu pro Integrovaný záchranný systém. Poté se zúčastnil předání nového hasičského vozu Tatra CAS 30, přítomni byli i ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Luděk Prudil, poslanec Vladimír Balaš, starosta Městského sdružení hasičů hl. m. Prahy Martin Wagner a obchodní ředitel THT Polička Martin Baláš.

„Když se pískne, tak prostě hasič jede. A to je skutečnost, kterou je nutné maximálně obdivovat, ale také maximálně podporovat. A právě podpora hasičů jak tady v Klánovicích, tak v celé Praze, je jednou z našich priorit,“ řekl při předání vozu Bohuslav Svoboda.

„Městská část Praha-Klánovice naše dobrovolné hasiče podporovala v minulém období a my v tom budeme pokračovat, protože si uvědomujeme, jak důležití pro nás všechny jsou,“ dodala starostka Alena Kolovrátková.

Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1,3 a 10, navštívil také Běchovice a Dolní Počernice. Jeho další zastávkou budou tento týden ve středu Horní Počernice.
Autoři: Hla, TZ

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru