dnes
Sobota - jasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Lidé lezou na protipovodňové zábrany a rozebírají je. Proto k nim už nesmí
Protipovodňové zábrany na Smetanově nábřeží. Foto: autor

Lidé lezou na protipovodňové zábrany a rozebírají je. Proto k nim už nesmí

Policisté už zaznamenali několik případů, kdy zvědavci u rozvodněné Vltavy šplhali po protipovodňových zábranách. Někteří se pokoušeli bariéry dokonce rozebírat. V rámci nouzového stavu vyhlášeného pro Prahu proto začal dnes odpoledne platit zákaz vstupu do území v bezprostřední blízkosti postavených protipovodňových zábran.

Zákaz vstupupobytu a pohybu osob do území vymezeného pásem o minimální šíři 3 metry od postavených protipovodňových zábran.

„Věřím, že obyvatelé Prahy toto opatření přijmou s pochopením. Jeho primárním záměrem je totiž ochránit jejich životy, zdraví a majetek. Kromě toho je po praktické stránce v zásadě nijak neomezí. Jde o to předejít důsledkům neuváženého jednání některých jednotlivců, kteří v této kritické situací ohrožují bezpečnost ostatních a mohou způsobit vážné škody,“ uvedl pověřený primátor Tomáš Hudeček.

Zákaz se nevztahuje pouze na příslušníky ozbrojených sil, bezpečnostních sborů, složek integrovaného záchranného systému, a pracovníky orgánů krizového řízení a městské policie hl.m. Prahy, kteří se podílejí na řešení krizové situace.


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru