dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Lidé lezou na protipovodňové zábrany a rozebírají je. Proto k nim už nesmí
Protipovodňové zábrany na Smetanově nábřeží. Foto: autor

Lidé lezou na protipovodňové zábrany a rozebírají je. Proto k nim už nesmí

Policisté už zaznamenali několik případů, kdy zvědavci u rozvodněné Vltavy šplhali po protipovodňových zábranách. Někteří se pokoušeli bariéry dokonce rozebírat. V rámci nouzového stavu vyhlášeného pro Prahu proto začal dnes odpoledne platit zákaz vstupu do území v bezprostřední blízkosti postavených protipovodňových zábran.

Zákaz vstupupobytu a pohybu osob do území vymezeného pásem o minimální šíři 3 metry od postavených protipovodňových zábran.

„Věřím, že obyvatelé Prahy toto opatření přijmou s pochopením. Jeho primárním záměrem je totiž ochránit jejich životy, zdraví a majetek. Kromě toho je po praktické stránce v zásadě nijak neomezí. Jde o to předejít důsledkům neuváženého jednání některých jednotlivců, kteří v této kritické situací ohrožují bezpečnost ostatních a mohou způsobit vážné škody,“ uvedl pověřený primátor Tomáš Hudeček.

Zákaz se nevztahuje pouze na příslušníky ozbrojených sil, bezpečnostních sborů, složek integrovaného záchranného systému, a pracovníky orgánů krizového řízení a městské policie hl.m. Prahy, kteří se podílejí na řešení krizové situace.


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru