dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Primátor měl přestřelku s ČSSD, která ho drží u moci. Všichni z TOP 09 se k němu nepřidali
Usměvavý primátor Prahy Tomáš Hudeček. Na dnešním zastupitelstvu mu při tahanicích s ČSSD moc do smíchu nebylo. Foto: archiv MHMP

Primátor měl přestřelku s ČSSD, která ho drží u moci. Všichni z TOP 09 se k němu nepřidali

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) se dostal do přestřelky se zastupiteli ČSSD, kteří stávající menšinovou radu TOP 9 drží u moci. Předseda výboru pro územní rozvoj Jan Slezák (ČSSD) totiž navrhl na dnešním jednání pražského zastupitelstva zařadit bod týkající se celoměstsky významných změn, které by vedly ke změnám v územním plánu. Hudeček byl proti.

Primátor se zařazením bodu nesouhlasil proto, že podle něj by o takových změnách mělo rozhodovat až příští zastupitelstvo, vzešlé z říjnových voleb. V klubu TOP 09 ale nebyl jednotný názor. Například podle jeho stranické kolegyně Heleny Chudomelové je to teprve začátek, projednávání bude asi dvouleté, takže nové zastupitelstvo rozhodovat bude.

Zastupitel Petr Dolínek (ČSSD) řekl, že se mu přístup primátora nelíbí – na minulém zastupitelstvu totiž Hudeček také prosazoval významné změny, týkající se například okolí Smíchovského nádraží, kde by mělo dojít k výstavbě. Tento záměr zastupitelstvo schválilo.

Podle Petra Hány (ODS) by zastupitelstvo mělo rozhodovat až do funkce funkčního období, tedy do 10. října. „Do té doby primátor pobírá plný plat. Řekne, že už se tomu nebude věnovat? To je nepřijatelný přístup,“ řekl Hána.

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS) řekl, že mu vadí, že materiál nepředložila městská rada. Podle zastupitele Karla Březiny (ČSSD) to nevadí, protože návrh předložil předseda výboru pro územní rozvoj a zastupitelstvo jej může projednat.

Podle Slezáka se jedná o bezproblémové změny, a proto k nim podle jeho slov kriticky nevystoupil ani nikdo z veřejnosti. Na jednání zastupitelstva také zaznělo, že s navrženými změnami souhlasí Komise Rady hlavního města Prahy pro územní plán a jeho změny, složená z odborníků.

Zastupitelstvo nakonec návrh předložený Slezákem schválilo, pro se vyslovila i většina zastupitelů z klubu TOP 09, proti byl vedle primátora například radní Lukáš Manhart (TOP 09).


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru