dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Primátor Hudeček se Pražanům podbízel pragocentrismem, rodná Morava ho zkritizovala
FOTOFÓR: Baže, ja su z Olomóca. Ale když jde o primátorské křeslo, tak musí jít i moravský původ stranou. Foto: archi MHMP

Primátor Hudeček se Pražanům podbízel pragocentrismem, rodná Morava ho zkritizovala

Na pražského primátora a lídra TOP 09 do zdejších komunálních voleb Tomáše Hudečka se dnes z řady míst snesla kritika kvůli jeho výroku o tom, že se Česko může dostat na evropskou úroveň jen rozvojem Prahy, nikoliv Brna či dalších měst. Politici dalších stran jeho výrok hodnotí jako úlet či křečovitou snahu zaujmout.

„Pokud si kdokoli v České republice myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvinutím Brna, Ostravy, Břeclavi nebo Krnova, tak je na velkém omylu," řekl dnes při zahájení senátní a komunální kampaně TOP 09 Hudeček.

„Pouze podpora centra, pouze podpora hlavního města, pouze podpora Prahy a pouze samotná aktivita nás obyvatel Prahy může být tím jediným nástrojem pro to, dostat se na evropskou úroveň ve všech ukazatelích, které bychom si přáli," uvedl také.

Svoboda: Křečovitá snaha zaujmout

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) na Facebooku poznamenal, že si při čtení slov pražského primátora vzpomněl na film Ještě větší blbec, než jsme doufali. „Tomáši Hudečku, Česká republika opravdu není jen hlavní město Praha s jejími tunely na veřejné finance," napsal také.

Bývalý pražský primátor a lídr kandidátky ODS v hlavním městě Bohuslav Svoboda zase výrok Hudečka označil za křečovitou snahu zaujmout. „Nevím, jestli to Tomáš Hudeček myslí vážně, pokud říká, že se Česká republika dostane na vyšší úroveň pouze tehdy, když bude podporovat hlavně Prahu," uvedl v tiskovém prohlášení.

„Rád bych upozornil na to, že právě Miroslav Kalousek z TOP 09 společně s Petrem Gazdíkem ze STAN připravili Prahu o zhruba 700 milionů korun ročně na změně systému rozpočtového určení daní," podotkl také s tím, že jen člověk nejistý si svou prací a pozicí se může podobně pochybně vymezovat.

Co mu asi řeknou v rodné Olomouci…

Svůj nesouhlas dal najevo také Petr Vokřál, který je kandidátem hnutí ANO na primátora Brna. „Tato slova považuji za naprosto nevhodná a doufám, že jde o jednorázový úlet pana Hudečka a ne součást volebního programu TOP 09. Jsem zvědav, co na tento nesmyslný pragocentrický výlev řeknou panu Hudečkovi v jeho rodné Olomouci či pan Kacer v Brně," napsal v prohlášení.

Jaroslav Kacer je lídrem kandidátky TOP 09 v Brně. Hudečkův výrok odmítla také lidovecká kandidátka na brněnskou primátorku Klára Liptáková. „Mimopražští tvoří 90 procent populace a současně tři čtvrtiny hrubého domácího produktu," uvedla.

„Myslím, že je to zřejmé pro rodilé Pražany i pro lidi, kteří v Praze bydlí, ale narodili se někde jinde, třeba jako pan primátor v Olomouci," podotkla. „Cyril s Metodějem taky nepřišli do Prahy," dodala.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru