dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Primátor: když budu obžalován, neodstoupím. Před prázdninami sliboval pravý opak
Teče mu do bot? Primátor Tomáš Hudeček během červnových povodní. Foto: MHMP

Primátor: když budu obžalován, neodstoupím. Před prázdninami sliboval pravý opak

„Pokud státní zástupce podá žalobu, tak ten den rezignuji,“ řekl čerstvě zvolený primátor Tomáš Hudeček na jednání zastupitelstva 20. června. Veřejný slib se týkal policejního vyšetřování, které je vedeno proti deseti současným i minulým pražským radním, mezi kterými je i současný primátor.

Hudeček však dnes na tiskové konferenci sdělil, že obvinění „z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže“ považuje za politickou kauzu a po dohodě s kolegy z TOP 09 neodstoupí.

Policie podle Hudečka při vyšetřování chybovala. Primátor naznačil, že pokud bude mít TOP 09 zájem, tak by rád ve funkci primátora pokračoval i v dalším volebním období.

Jelikož na začátku příštího týdne končí lhůta pro nahlížení do spisu, dá se předpokládat, že v průběhu listopadu odešle policie návrh na obžalobu.

Čeho se týká obvinění? Zakázky na podporu systému, kterou loni za přibližně 74 milionů korun získala bez výběrového řízení firma Haguess. Praze tak prý vznikla škoda 25 milionů korun.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru