dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Primátor dal kartáč strážníkům: místo šlapání chodníku na Václaváku sedíte v autech!
Ilustrační foto: archiv

Primátor dal kartáč strážníkům: místo šlapání chodníku na Václaváku sedíte v autech!

Primátor Tomáš Hudeček dal Městské policii hl. m. Prahy úkol. Do měsíce musí připravit návrh na to, jak zvýšit bezpečnost na Václavském náměstí S jejím zabezpečením není vůbec spokojen.

„Považuji za neuspokojivou současnou situaci při zajištění bezpečnosti obyvatel v samotném centru Prahy, na Václavském náměstí a v jeho bezprostředním okolí. Městská policie zde má podle mého zjištění výrazné rezervy ve své práci, na nedostatečné zajištění bezpečnosti si stěžují místní obyvatelé, i zahraniční turisté a Praha je kritizována zahraničními médii,“ uvedl ve svém prohlášení pražský primátor Tomáš Hudeček.

Anketa

Cítíte se v noci na Václavském náměstí bezpečně?

5.1%
(5.1%)
46.2%
(46.2%)
48.7%
(48.7%)
Osobně se v posledních týdnech několikrát vydal na Václavské náměstí v nočních hodinách. „Několikrát se mi stalo, že jsem cestou nenarazil ani na jediného policistu, který by hlídkoval na ulici, většinou seděli ve velkých skupinách v automobilech. Není možné, aby vše fungovalo jen v den, kdy probíhá bezpečnostní akce,“ stěžoval si Hudeček.

„Dnes jsem dal řediteli městské policie jasný úkol, aby do jednoho měsíce zpracoval pro radu návrh konkrétních opatření na zajištění vyšší bezpečnosti v prostoru Václavského náměstí. Tento návrh kriticky posoudí rada města a v případě schválení vyzve městskou polici k urychlenému zavedení potřebných změn,“ dodal primátor.


Další články
Nahoru