Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat
V odcizené peněžence byly bankovky i platební karty. Ilustrační foto: Pexels.com

Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat

Pražští policisté z místního oddělení Kyje pátrali po muži, který v Chlumecké ulici v Praze 9 odcizil zapomenutou peněženku. Po včerejším zveřejní jeho záběrů v médiích se šel sám přiznat. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Asi každému se už stalo, že někde něco zapomněl. Čtyřicetiletý muž po vložení peněz do vkladomatu zanechal na místě svou peněženku s platebními kartami a hotovostí.

Měl smůlu, že si toho všimnul kolemjdoucí, který zrovna nebyl žádný Mirek Dušín. Chvíli chodil kolem a když viděl, že je vzduch čistý, nadité šrajtofle se zmocnil. Způsobil škodu za více než sedm tisíc korun.

Policisté měli při pátrání k dispozici záběry z kamer, na kterých je zloděj dobře vidět. Rozhodli se je včera zveřejnit, události pak nabraly rychlý spád.

Podezřelý se na záběrech sám poznal. Aby zabránil ještě větší ostudě, přišel se přihlásit na policejní služebnu. Následně totiž byla jeho podoba odstraněna z policejní databáze hledaných osob.

„V současné chvíli s ním probíhají standardní úkony trestního řízení,“ dodala policejní mluvčí.  Za spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Jan Puci

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru