Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat
V odcizené peněžence byly bankovky i platební karty. Ilustrační foto: Pexels.com

Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat

Pražští policisté z místního oddělení Kyje pátrali po muži, který v Chlumecké ulici v Praze 9 odcizil zapomenutou peněženku. Po včerejším zveřejní jeho záběrů v médiích se šel sám přiznat. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Asi každému se už stalo, že někde něco zapomněl. Čtyřicetiletý muž po vložení peněz do vkladomatu zanechal na místě svou peněženku s platebními kartami a hotovostí.

Měl smůlu, že si toho všimnul kolemjdoucí, který zrovna nebyl žádný Mirek Dušín. Chvíli chodil kolem a když viděl, že je vzduch čistý, nadité šrajtofle se zmocnil. Způsobil škodu za více než sedm tisíc korun.

Policisté měli při pátrání k dispozici záběry z kamer, na kterých je zloděj dobře vidět. Rozhodli se je včera zveřejnit, události pak nabraly rychlý spád.

Podezřelý se na záběrech sám poznal. Aby zabránil ještě větší ostudě, přišel se přihlásit na policejní služebnu. Následně totiž byla jeho podoba odstraněna z policejní databáze hledaných osob.

„V současné chvíli s ním probíhají standardní úkony trestního řízení,“ dodala policejní mluvčí.  Za spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Jan Puci

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru