Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat
V odcizené peněžence byly bankovky i platební karty. Ilustrační foto: Pexels.com

Příležitost z něj udělala zloděje, po zveřejnění záběrů se šel přiznat

Pražští policisté z místního oddělení Kyje pátrali po muži, který v Chlumecké ulici v Praze 9 odcizil zapomenutou peněženku. Po včerejším zveřejní jeho záběrů v médiích se šel sám přiznat. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Asi každému se už stalo, že někde něco zapomněl. Čtyřicetiletý muž po vložení peněz do vkladomatu zanechal na místě svou peněženku s platebními kartami a hotovostí.

Měl smůlu, že si toho všimnul kolemjdoucí, který zrovna nebyl žádný Mirek Dušín. Chvíli chodil kolem a když viděl, že je vzduch čistý, nadité šrajtofle se zmocnil. Způsobil škodu za více než sedm tisíc korun.

Policisté měli při pátrání k dispozici záběry z kamer, na kterých je zloděj dobře vidět. Rozhodli se je včera zveřejnit, události pak nabraly rychlý spád.

Podezřelý se na záběrech sám poznal. Aby zabránil ještě větší ostudě, přišel se přihlásit na policejní služebnu. Následně totiž byla jeho podoba odstraněna z policejní databáze hledaných osob.

„V současné chvíli s ním probíhají standardní úkony trestního řízení,“ dodala policejní mluvčí.  Za spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Jan Puci

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru