dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Dětská Praha

Příjemný strach pomůže opuštěným pejskům. Dětský Helloween v prvním pražském domu hrůzy podpoří psí útulek Miniazyl Voříškov

Blíží se zima, a to je tradičně finančně a materiálně nejnáročnější období v roce pro chod psích útulků. Profesionální obchodníci se strachem proto přišli s charitativním dětským Halloweenem jehož výtěžek podpoří opuštěné pejsky. Organizátor do začátku věnuje 15 tisíc korun.

V místech, kam se obyčejně chodí nechat „k smrti“ vystrašit dospělí bude tentokrát mnohem veselejší prostředí. První pražský Fear House pořádá charitativní Dětský Halloween Karneval na podporu psího útulku Miniazyl Voříškov.

„Chtěli jsme v prvé řadě udělat něco pro děti našich známých a kamarádů. Pak jsme si řekli, že to uděláme i pro veřejnost. No, a nakonec z toho vyšlo, že bychom to mohli spojit s pomocí opuštěným pejskům. Sám se považuji za pejskaře a vím, že vést útulek, zejména v zimě, není vůbec legrace“, říká manager Prague Fear House Michal Gregor.

Děti se na Halloween, tedy 31.října od 14 hodin mohou těšit na drobné soutěže, písničky z dětských filmů a pohádek spojené s malou diskotékou a samozřejmě za úkoly sladká odměna. K dispozici bude i limonádový bar pro děti zdarma.

„Snad jedna dobrovolná „povinnost“, děti převlečené za strašidla a s básničkou či písničkou budou mít při odměnách určitě výhodu. Vstupné je dobrovolné a bude na každém, jestli přispěje a pomůže opuštěným pejskům“, dodávají majitelky Leona Nejedlá a Lenka Kovářová.

Pražský Fear House dává do začátku charitativní akce 15 tisíc korun. Organizátoři věří, že nezůstane jen u této částky. Přispět může i veřejnost, která bude chtít udělat dobrý skutek a jen tak něco přinese. Lidé z psího útulku přitom budou rádi i za nepeněžní příspěvky.

,,Granule pro pejsky, hračky či jakékoli pochutiny, nebo i deky na zimu jsou velmi vítané‘‘, vzkazuje jedna ze zakladatelek psího miniazylu Anežka Jedličková.

detsky-karneval-a5-nahledPřípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

Včera v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

14. srpna 2018 v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

Přijďte se sklouznout na Parukářku

12. srpna 2018 v 10:18

Vodní skluzavka je další letní akce, kterou si Praha 3 připravila v rámci projektu Trojka pro sport. Přijďte v úterý 28. srpna od 12 hodin do parku Parukářka svézt se na obří vodní skluzavce. 

Praha 1: Táboráček pro děti

10. srpna 2018 v 07:51

Radní MČ Praha 1 pro kulturu a sport Filip Kračman zve na příměstský tábor Táboráček pro děti ve věku 6 – 12 let s trvalým bydlištěm v Praze 1. Tábor je zadarmo od 27. až 31. srpna od 8 do 17 hodin v Tyršově domě a okolí v Praze 1.

Pohádkový les se vrátí na Prahu 5

6. srpna 2018 v 11:13

Oblíbený Pohádkový les se vrací. Městská část rozhodla o uspořádání dalšího Pohádkového lesa ve zcela novém provedení.

Praha 2: V Žihli se oblíbený dětský tábor koná i letos

3. srpna 2018 ve 12:06

Tábor pro děti, který pořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 za finančního i personálního přispění druhé městské části, navštívila tento týden starostka Jana Černochová.

Na dětském hřišti U Vodárny se bude natírat

3. srpna 2018 v 11:56

Od pondělí 13. srpna do konce měsíce budou na dětském hřišti U Vodárny probíhat nátěry herních prvků. Předmětem plánované údržby je nátěr kombinované sestavy se skluzy, pružinové kolébačky, houpačky a stoly s lavicemi.

Dopravní hřiště Prosek má otevřeno i v srpnu

1. srpna 2018 v 08:11

Od středy do neděle můžete navštívit dopravní hřiště na Proseku. Kapacita hřiště je 30 jezdících osob. Otevřeno v závislosti na počasí, pokud prší, je zavřeno.  Informace zjistíte u správce Karla Zelenky: 603 245 863.

Diskotéka pro nejmenší, workshop, malování na obličej. Praha 6 zve na Maškarní

11. července 2018 v 15:56

Maškarní se koná ve čtvrtek 12. července na Vítězném náměstí – na Letní Oddychové Ploše. Vstup zdarma.

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce

10. července 2018 v 10:22

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce každou středu až do 26. září v 10 hodin.

Další články
Nahoru