dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
3°C
Dětská Praha

Příjemný strach pomůže opuštěným pejskům. Dětský Helloween v prvním pražském domu hrůzy podpoří psí útulek Miniazyl Voříškov

Blíží se zima, a to je tradičně finančně a materiálně nejnáročnější období v roce pro chod psích útulků. Profesionální obchodníci se strachem proto přišli s charitativním dětským Halloweenem jehož výtěžek podpoří opuštěné pejsky. Organizátor do začátku věnuje 15 tisíc korun.

V místech, kam se obyčejně chodí nechat „k smrti“ vystrašit dospělí bude tentokrát mnohem veselejší prostředí. První pražský Fear House pořádá charitativní Dětský Halloween Karneval na podporu psího útulku Miniazyl Voříškov.

„Chtěli jsme v prvé řadě udělat něco pro děti našich známých a kamarádů. Pak jsme si řekli, že to uděláme i pro veřejnost. No, a nakonec z toho vyšlo, že bychom to mohli spojit s pomocí opuštěným pejskům. Sám se považuji za pejskaře a vím, že vést útulek, zejména v zimě, není vůbec legrace“, říká manager Prague Fear House Michal Gregor.

Děti se na Halloween, tedy 31.října od 14 hodin mohou těšit na drobné soutěže, písničky z dětských filmů a pohádek spojené s malou diskotékou a samozřejmě za úkoly sladká odměna. K dispozici bude i limonádový bar pro děti zdarma.

„Snad jedna dobrovolná „povinnost“, děti převlečené za strašidla a s básničkou či písničkou budou mít při odměnách určitě výhodu. Vstupné je dobrovolné a bude na každém, jestli přispěje a pomůže opuštěným pejskům“, dodávají majitelky Leona Nejedlá a Lenka Kovářová.

Pražský Fear House dává do začátku charitativní akce 15 tisíc korun. Organizátoři věří, že nezůstane jen u této částky. Přispět může i veřejnost, která bude chtít udělat dobrý skutek a jen tak něco přinese. Lidé z psího útulku přitom budou rádi i za nepeněžní příspěvky.

,,Granule pro pejsky, hračky či jakékoli pochutiny, nebo i deky na zimu jsou velmi vítané‘‘, vzkazuje jedna ze zakladatelek psího miniazylu Anežka Jedličková.

detsky-karneval-a5-nahledŠtědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Adventní tvořivá dílna na Hradčanech

11. prosince 2018 v 08:12

Přijďte si zítra, 12. prosince, vytvořit anděla či andílka technikou suchého plstění do knihovny na Hradčanech.

Kávička, jarmark a dílnička. Praha 5 zve na Mikulášské odpoledne

7. prosince 2018 v 19:00

V sobotu 8. prosince od 15:30 hodin se v Rodinném centru Kamarád Chameleon koná za podpory radnice páté městské části Mikulášské odpoledne.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

V Praze 11 se staví z lega

3. prosince 2018 v 17:54

Setkání Lego klubu 7. prosince od 17 ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Do Juklíku na pyžamkovou párty

3. prosince 2018 v 08:30

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 7. do 8. prosince na Pyžamkovou párty v Juklíku v Praze 5.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Galerie Harfa mění jeviště za kluziště

29. listopadu 2018 v 17:42

Veřejné bruslení probíhá každý den odpoledne, a pokud nemáte brusle, rádi vám je v Harfě zapůjčí. Bruslící sezóna na Harfě začíná už 29. listopadu. 

Náměstí Míru bude zítra patřit dětem, ozdobí stromečky

29. listopadu 2018 v 11:51

Soutěž základních a mateřských škol Prahy 2 o nejkrásnější vánoční stromek začne zítra v 9:30 hodin. Děti na severozápadním okraji náměstí Míru, naproti budově ÚMČ Praha 2 ozdobí stromky, které zůstanou na náměstí až do Štědrého dne.

Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

27. listopadu 2018 v 08:31

Do 3. března 2019 je v prostorách Ctěnického zámku k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

MuzeuM Market na Florenci zdarma

27. listopadu 2018 v 08:23

Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. prosince v hlavní budově muzea tradiční předvánoční MuzeuM Market. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, pro děti budou připravena divadelní představení s vánoční tématikou. Děti i dospělí si budou moci vyrobit vánoční ozdoby ve výtvarných dílnách....

Přednáška s Policií ČR pro rodiče a děti

24. listopadu 2018 v 08:06

Přednáška s Policií ČR pro rodiče a děti od 3 do 6 let se koná v pondělí 26. listopadu od 15 do 16 hodin v Dětském klub Ďáblík, Taussigova 1172/1, Praha 8 – Kobylisy.

Další články
Nahoru