dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
Dětská Praha

Příjemný strach pomůže opuštěným pejskům. Dětský Helloween v prvním pražském domu hrůzy podpoří psí útulek Miniazyl Voříškov

Blíží se zima, a to je tradičně finančně a materiálně nejnáročnější období v roce pro chod psích útulků. Profesionální obchodníci se strachem proto přišli s charitativním dětským Halloweenem jehož výtěžek podpoří opuštěné pejsky. Organizátor do začátku věnuje 15 tisíc korun.

V místech, kam se obyčejně chodí nechat „k smrti“ vystrašit dospělí bude tentokrát mnohem veselejší prostředí. První pražský Fear House pořádá charitativní Dětský Halloween Karneval na podporu psího útulku Miniazyl Voříškov.

„Chtěli jsme v prvé řadě udělat něco pro děti našich známých a kamarádů. Pak jsme si řekli, že to uděláme i pro veřejnost. No, a nakonec z toho vyšlo, že bychom to mohli spojit s pomocí opuštěným pejskům. Sám se považuji za pejskaře a vím, že vést útulek, zejména v zimě, není vůbec legrace“, říká manager Prague Fear House Michal Gregor.

Děti se na Halloween, tedy 31.října od 14 hodin mohou těšit na drobné soutěže, písničky z dětských filmů a pohádek spojené s malou diskotékou a samozřejmě za úkoly sladká odměna. K dispozici bude i limonádový bar pro děti zdarma.

„Snad jedna dobrovolná „povinnost“, děti převlečené za strašidla a s básničkou či písničkou budou mít při odměnách určitě výhodu. Vstupné je dobrovolné a bude na každém, jestli přispěje a pomůže opuštěným pejskům“, dodávají majitelky Leona Nejedlá a Lenka Kovářová.

Pražský Fear House dává do začátku charitativní akce 15 tisíc korun. Organizátoři věří, že nezůstane jen u této částky. Přispět může i veřejnost, která bude chtít udělat dobrý skutek a jen tak něco přinese. Lidé z psího útulku přitom budou rádi i za nepeněžní příspěvky.

,,Granule pro pejsky, hračky či jakékoli pochutiny, nebo i deky na zimu jsou velmi vítané‘‘, vzkazuje jedna ze zakladatelek psího miniazylu Anežka Jedličková.

detsky-karneval-a5-nahledBike camp v Holešovicích: Příměstský tábor pro malé cyklisty nabídne výlety do přírody i zábavu

13. června 2019 v 16:21

Všichni malí cyklisté a milovníci cykloturistiky v Praze se mohou opět těšit na příměstský tábor Bike camp. Ten se koná od 19. do 23. srpna v prostředí Královské obory Stromovka, pražského Výstaviště a jejich okolí. Na děti ve věku od 7 do 14 let čeká pět dní plných zábavy nejen na kole. Tábor...

Pohádkový hostivařský lesopark pro děti

12. června 2019 v 16:17

Vezměte děti v sobotu 15. června do pohádkového lesa. Od 10 do 16 hodin na ně budou čekat soutěže, dárky, maskoti, malování na obličej, skákací hrady nebo diskotéka.

Žáci Prahy 6 byli oceněni v Písecké bráně

6. června 2019 ve 14:27

Praha 6 pravidelně na konci roku oceňuje ty nejlepší žáky svých základních škol. Letos se tak stalo již podesáté. Na základě doporučení ředitelů a učitelů letos ocenění Úspěšný žák 2019 doputovalo celkem k 33 školákům, kteří si jej z rukou radní pro školství Marie Kubíkové převzali...

Praha 9 zve na Ahoj léto!

6. června 2019 v 10:00

Zábavné herní odpoledne v neděli 9. června k ukončení školní docházky v tomto školním roce a zároveň přivítání dvouměsíčních letních prázdnin.

Den dětí Prahy 15 v areálu ZŠ Nad Přehradou

6. června 2019 v 08:51

Kuličková zmrzlina, domácí limonády z Kerska, slečna Viki s pejskem Vorkem a mnoho dílniček, které chystají dětská centra z patnácté a sousední městské části.

Děti se budou bavit na celorepublikovém finále Česko se hýbe ve školách

5. června 2019 v 07:43

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz motivuje děti k lepšímu životnímu stylu prostřednictvím zábavných sportovních aktivit. A začíná u těch nejmenších dětí i teenagerů, zdravých i handicapovaných, populární celorepublikovou soutěží týmových skladeb Česko se hýbe ve školách. Letos se koná už její...

Praha 9: Mikroklima v parku Přátelství

4. června 2019 ve 22:55

Akce Prahy 9 Mikroklima se koná 6. června v parku Přátelství na Proseku. Je zaměřena na ekologii, ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu a spojená je s oslavou Světového dne životního prostředí.

O Budulínkovi. Praha 9 zva na Pohádkový dvoreček pro nejmenší

4. června 2019 v 07:18

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let začne 5. června a koná se vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je...

Praha 8 zve na JOYfest, zábavu pro celou rodinu

3. června 2019 ve 20:04

Pěvecká skupina  JOYFUL a městská část Praha 8 pořádají JOYfest – Léto s Prahou 8 v úterý 25. června odpoledne před KC Hrubého na Ládví.

Zábavné odpoledne pro děti z Prahy 6

3. června 2019 ve 12:29

Na prostranství parkoviště před pavilonem F1 Ústřední vojenské nemocnice a v přilehlém okolí se koná 5. června odpoledne plné her.

Další články
Nahoru