Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přijeďte, někdo je venku. Krátce po 21. hodině začali lidé volat na tísňovou linku kvůli zákazu vycházení
Během silvestrovské noci lidé volali na tísňovou linku 156, aby nahlásili porušení zákazu vycházení. Foto: JP

Přijeďte, někdo je venku. Krátce po 21. hodině začali lidé volat na tísňovou linku kvůli zákazu vycházení

Na noční silvestrovské směně měla pražská městská policie ve službě 450 strážníků. Vedle kontrol zaměřených na krizová opatření a používání pyrotechniky v souladu s novou vyhláškou hlídky řešily v ulicích jen minimum mimořádných událostí.

„Na protialkoholní záchytnou stanici převezla hlídka ženu se dvěma promile, kterou nalezla na mostě Legií. V trojském útulku našlo dočasný azyl 10 ztracených psů, z nichž čtyři nebyli označeni čipem," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Operátoři tísňové linky přijali enormní počet dotazů ohledně pyrotechniky. Dotazy směřovaly převážně k místům, kde je možné pyrotechniku použít. Hned po 21. hodině také zaznamenali několik oznámení ohledně zákazu vycházení.

Pro operátory pak podle Seifertové nastal klid úderem druhé hodiny ranní. I pražští strážníci proto hodnotí letošní oslavy, jako nejklidnější za posledních několik let. Stejně jako policisté, záchranáři i hasiči.

Přitom především oni vyjadřovali před posledním dnem roku obavy kvůli tomu, že se silvestrovské oslavy přesunuly z ulic, námětí, parků a dalších veřejných prostranství do domácností.

Hasiči tušili, že lidé budou zábavní pyrotechniku odpalovat z oken a balkónů, což bude způsobovat požáry. To se naštěsstí nepotvrdilo.


Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru