dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Víkendové tipy

Přijďte zažít Prahu 7 jinak, „sedmička“ se zapojí do sousedské slavnosti Zažít město jinak

V sobotu 19. září se na území hlavního města koná jubilejní 10. ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak. Zapojila se také Praha 7. Místní obyvatelé, spolky a organizace, včetně radnice, zde vytvoří jednu z nejživějších sousedských zón. Na území sedmé městské části bude nejvíce stanovišť v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na  bohatý kulturní program a řadu doprovodných aktivit.

Hlavním organizátorem Zažít město jinak je sdružení Auto*Mat. Konkrétní program a podobu jednotlivých slavností vytvářejí místní obyvatelé a organizace. Akce probíhá v rámci Evropského týdne mobility, který má za cíl v evropských městech propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje.
MČ Praha 7 podpoří projekt Zažít město jinak proplacením části nákladů v maximální výši 55 tisíc korun.

Záštitu městské části a individuální dotaci ve výší 10 tisíc korun obdržel také spolek „SUA – Sdružení umělců a architektů", který uspořádá doprovodný program „Podchody na Vltavské“, zaměřený na problematiku lidí v tísnivé životní situaci.

Radnice městské části se do oslav zapojí Úřednickým vícebojem před budovou úřadu v ulici Na Ovčinách.  Úřednický víceboj Prahy 7 bude probíhat u vchodu do úřadu od 14 do 17 hodin. Netradiční pohled na práci úředníků bude každý moci osobně zažít v rámci disciplín, jako je hod šanonem na cíl, razítkování na čas, spojování sponek, vyplňování formulářů či jízda na kolečkové židli. Připraveny budou i soutěže a hry pro děti. Aktivit se zúčastní také radní Prahy 7.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru