dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Dětská PrahaPražský život

Přijďte si užít svátek nejdobrodružnější vědy: Mezinárodní den archeologie zdarma

Co to je archeologie? Jak pracuje archeolog a co všechno zkoumá? A k čemu nám to je vlastně dnes dobré? Nejen na tyto otázky odpoví Mezinárodní den archeologie, který se letos koná vůbec poprvé i v České republice.

Akci spolupořádají pražská archeologická pracoviště v sobotu 18. října od 9 hodin v prostorách Univerzity Karlovy v Celetné 20 v Praze 1 a odpoledne také na půdě dalších zúčastněných institucí a objektů.

Muzeum hl. m. Prahy si pro své návštěvníky v rámci Mezinárodního dne archeologie připravilo bohatý program, na který budou mít návštěvníci vstup zdarma.

Mezinárodní den archeologie v Muzeu hlavního města Prahy:

•          9.00–13.00 v budově FF-UK v Celetné 20, Praha 1

Dětský program Škola mladých archeologů v rámci společného programu pražských archeologických institucí.

•          14.00–18.00 v budově Muzea hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8

V rámci programu S Kelty do pravěku v archeoherně muzea se děti i dospělí návštěvníci budou moci obléknout do replik oděvů keltských žen i bojovníků, prohlédnout si originály i repliky nádob, šperků a kamenných i kostěných nástrojů, zkusit si mletí obilí na keltském žernovu, vyrazit si a odnést s sebou domů keltské mince, složit si keltské město a vyzkoušet si své znalosti o Keltech a jejich době.

Návštěvníci si budou moci projít expozici Praha v pravěku s doprovodem archeologa. Dozví se tu nejen, jak žili lidé v pravěku na území Prahy, ale i vše ostatní, co je zajímá o archeologii.

Více o Mezinárodním dnu archeologie a program na: http://denarcheologie.cz/Další články
Nahoru