dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Přijďte si užít babí léto na Střelecký ostrov. Pomůžete dobré věci

V sobotu 19. září se od 14 hodin koná na Střeleckém ostrově velké zábavní odpoledne určené především dětem. Odpolední maratón hudby a tance proběhne v rámci programu Babí léto na Střeláku a kromě spousty legrace nabídne také možnost pomoci dobré věci. Přítomní diváci se budou moci během akce zúčastnit finanční sbírky, jejíž výtěžek poputuje na konto projektu Můj nový život, který také celý program na Střeleckém ostrově pořádá. Projekt se zaměřuje na podporu onkologicky nemocných dětí, ať již v právě probíhající léčbě či po ní. 

V rámci programu se můžete těšit na taneční vystoupení street dance show, ale také na představení divadélka Romaneto nebo hudební produkci DJ Kartmena. Zlatým hřebem odpoledne však bude koncert skupiny SLZA – nová hudební senzace, která na českou pop-rockovou scénu vtrhla teprve v roce 2014. Její velký hit Lhůta záruční si vloni na podzim pobrukovali snad všichni. Malé diváky dozajista také potěší vystoupení hudební formace Pískomil se vrací. Ta pro změnu v loňském roce vyprodala Lucerna Music Bar a pravidelně koncertuje po celé České republice.  

„Cílem projektu Můj nový život je dlouhodobě pomáhat mladým onkologickým pacientům v průběhu léčby i po ní a to především pořádáním nejrůznějších zábavních a zážitkových akcí, které pomohou nemocným dětem přečkat mnohdy náročné období léčení. Takových akcí pořádáme několik do roka a Babí léto na Střeláku patří k těm větším z nich. Na bohatý program však chceme pozvat zejména širokou veřejnost, která již svou přítomností pomůže usnadnit návrat nemocných dětí do běžného života,“ říká Lucie Cingrošová, dětská onkoložka a autorka projektu Můj nový život.

Akce na Střeleckém ostrově potrvá zhruba do 19 hodin a na přítomné děti čeká také doprovodný program v podobě zábavních a pohybových atrakcí. Spolupořadatelem akce je městská část Praha 1.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru