dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Přijďte podnikat a bydlet do historického centra, láká Praha 1
Radnice Prahy 1 bude pronajímat velký byt i v ulici Skořepka. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Přijďte podnikat a bydlet do historického centra, láká Praha 1

O záměru pronájmu 21 bytů v majetku městské části rozhodli radní Prahy 1. Byty jsou různých velikostí a nacházejí se na Novém a Starém Městě a na Malé Straně. Bude se soutěžit obálkovou metodou. Do veřejné soutěže se mohou přihlásit pouze fyzické osoby. Zvítězí nejvyšší cena.

Budoucí nájemci mohou byty získat do pronájmu na dobu určitou – nejméně na 5 a nejdéle na 15 let. Výherce konkurzu si musí připravit kauci ve výši tří nabídnutých měsíčních nájmů a také se přihlásit k trvalému pobytu v Praze 1. Jednou z podmínek je, že pronajaté byty nebude možné privatizovat.

O jaké byty budou lidé moci soutěžit, V nabídce bude například obří třípokojový byt na Karlově náměstí o rozloze 220 metrů čtverečních. K pronájmu bude také i rozlehlý čtyřpokoják na Petrském náměstí. Více informací se v následujících objeví na internetových stránkách www.praha1.cz.

Městská část Praha 1 také nabídne k pronájmu několik nebytových prostorů. Jde o malometrážní prostory od zhruba dvaceti do 70 metrů čtverečních. Radnice by přivítala, kdyby se do výběrového řízení přihlásili zejména takzvaní malí živnostníci, kteří poskytují základní služby. Podmínky soutěže se během několika dní objeví také internetových stránkách Prahy 1.


Další články
Nahoru