Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 2°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přijďte na veletrh FOR PASIV a o úsporném bydlení se dozvíte vše

Přijďte na veletrh FOR PASIV a o úsporném bydlení se dozvíte vše

Zajímá vás vše kolem nízkoenergetických staveb? Pak si nenechte ujít 8. ročník veletrhu FOR PASIV, který představí ve dnech 6. až 8. února 2020 novinky a trendy v oblasti úsporného bydlení i to, na co všechno je možné získat dotace. Využít můžete i bezplatné odborné poradenství. 

for-pasiv Zájem Čechů o pasivní zděné domy a dřevostavby, resp. o všechny varianty úsporného bydlení je rok od roku větší. Ukázal to již loňský ročník veletrhu FOR PASIV, který v areálu PVA EXPO PRAHA navštívilo víc než 25 tisíc lidí.

„Letošní osmý ročník této akce přinese ještě komplexnější informace, více vystavovatelů, poradenské služby, a kromě tradičního souběhu s veletrhem FOR WOOD nabídne i souběh nový s veletrhem FOR THERM,“ uvádí ředitel obchodního týmu Matěj Chvojka.

for-pasiv1 Tematickými pilíři v únoru budou novinky a trendy úsporných staveb, ale také dostupné dotace pro bydlení a s novým rokem přicházející nová legislativa. Ta zpřísňuje některé požadavky na energetickou náročnost budov, kdy s platností od 1. ledna 2020 bude možné stavět jen budovy s téměř nulovou spotřebou energie. To znamená dbát na řádné zateplení a uzpůsobit vytápění domu tak, aby byly využívány zdroje šetrné k přírodě. 
 

Vše o nových pravidlech
Rok 2020 je pro úsporné stavby významným milníkem. S jeho příchodem se rozšířily domněnky tvrdící, že stavět se budou jen pasivní domy, větrání pomocí rekuperace se stane povinností a stavby se zdraží o desítky procent. „Takové drama nás ale nečeká. Na veletrhu FOR PASIV zájemcům rádi vysvětlíme, co novela zákona reálně znamená, a ukážeme skutečnost,“ připomíná manažerka veletrhu Kateřina Maštalířová.
 

Na co lze získat peníze?
Přímo na FOR PASIV bude instalována expozice Státního fondu životního prostředí ČR, který uděluje zmiňované dotace – to jsou například kotlíkové, dešťovka nebo Nová zelená úsporám, která je navíc generálním partnerem veletrhu. Pro návštěvníky budou připraveni nejen odborníci zodpovídající dotazy, ale také série přednášek, kterých je možné se zúčastnit v rámci vstupenky na veletrh. Jaké peníze jsou k dispozici, jak je čerpat a uplatnit? To vše bude možné se na veletrhu dozvědět. Po celou dobu konání veletrhu budou přítomni profesionálové napříč obory v bezplatném poradenském centru, které organizátoři veletrhu FOR PASIV připravují společně s Centrem pasivního domu.
 

Úsporný dům 2019 čeká na vítěze
Již loni v září byl na stavebním veletrhu FOR ARCH vyhlášen pátý ročník stále populárnější soutěže Úsporný dům 2019, kterou připravuje ABF, a.s. společně se Státním fondem životního prostředí ČR za organizační podpory Centra pasivního domu. O tom, která stavba si odnese cenné vavříny, se dozvíte právě na veletrhu FOR PASIV. Zároveň se tu představí přední výrobci a prodejci z oboru stavebních materiálů, technologie, projektů, realizací a financování. Podrobnosti najdete na www.forpasiv.cz
Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru