dnes
Sobota - oblacno
8°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Přijďte na veletrh FOR PASIV a o úsporném bydlení se dozvíte vše

Přijďte na veletrh FOR PASIV a o úsporném bydlení se dozvíte vše

Zajímá vás vše kolem nízkoenergetických staveb? Pak si nenechte ujít 8. ročník veletrhu FOR PASIV, který představí ve dnech 6. až 8. února 2020 novinky a trendy v oblasti úsporného bydlení i to, na co všechno je možné získat dotace. Využít můžete i bezplatné odborné poradenství. 

for-pasiv Zájem Čechů o pasivní zděné domy a dřevostavby, resp. o všechny varianty úsporného bydlení je rok od roku větší. Ukázal to již loňský ročník veletrhu FOR PASIV, který v areálu PVA EXPO PRAHA navštívilo víc než 25 tisíc lidí.

„Letošní osmý ročník této akce přinese ještě komplexnější informace, více vystavovatelů, poradenské služby, a kromě tradičního souběhu s veletrhem FOR WOOD nabídne i souběh nový s veletrhem FOR THERM,“ uvádí ředitel obchodního týmu Matěj Chvojka.

for-pasiv1 Tematickými pilíři v únoru budou novinky a trendy úsporných staveb, ale také dostupné dotace pro bydlení a s novým rokem přicházející nová legislativa. Ta zpřísňuje některé požadavky na energetickou náročnost budov, kdy s platností od 1. ledna 2020 bude možné stavět jen budovy s téměř nulovou spotřebou energie. To znamená dbát na řádné zateplení a uzpůsobit vytápění domu tak, aby byly využívány zdroje šetrné k přírodě. 
 

Vše o nových pravidlech
Rok 2020 je pro úsporné stavby významným milníkem. S jeho příchodem se rozšířily domněnky tvrdící, že stavět se budou jen pasivní domy, větrání pomocí rekuperace se stane povinností a stavby se zdraží o desítky procent. „Takové drama nás ale nečeká. Na veletrhu FOR PASIV zájemcům rádi vysvětlíme, co novela zákona reálně znamená, a ukážeme skutečnost,“ připomíná manažerka veletrhu Kateřina Maštalířová.
 

Na co lze získat peníze?
Přímo na FOR PASIV bude instalována expozice Státního fondu životního prostředí ČR, který uděluje zmiňované dotace – to jsou například kotlíkové, dešťovka nebo Nová zelená úsporám, která je navíc generálním partnerem veletrhu. Pro návštěvníky budou připraveni nejen odborníci zodpovídající dotazy, ale také série přednášek, kterých je možné se zúčastnit v rámci vstupenky na veletrh. Jaké peníze jsou k dispozici, jak je čerpat a uplatnit? To vše bude možné se na veletrhu dozvědět. Po celou dobu konání veletrhu budou přítomni profesionálové napříč obory v bezplatném poradenském centru, které organizátoři veletrhu FOR PASIV připravují společně s Centrem pasivního domu.
 

Úsporný dům 2019 čeká na vítěze
Již loni v září byl na stavebním veletrhu FOR ARCH vyhlášen pátý ročník stále populárnější soutěže Úsporný dům 2019, kterou připravuje ABF, a.s. společně se Státním fondem životního prostředí ČR za organizační podpory Centra pasivního domu. O tom, která stavba si odnese cenné vavříny, se dozvíte právě na veletrhu FOR PASIV. Zároveň se tu představí přední výrobci a prodejci z oboru stavebních materiálů, technologie, projektů, realizací a financování. Podrobnosti najdete na www.forpasiv.cz
Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

23. září 2020 v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru