dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Volby 2014

Přihlásit se k doplňovacím senátním volbám lze dnes naposledy

Poslední šanci přihlásit svou kandidaturu mají dnes ti, kteří by rádi obsadili senátorské křeslo po nynějším europoslanci Jaromíru Štětinovi (TOP 09). Nový zástupce Prahy 10 v horní komoře bude zvolen na tři roky, tedy na zbytek Štětinova senátorského funkčního období.

Lhůta pro nominaci skončí v 16:00. Svého kandidáta v Praze 10 překvapivě nepostaví vládní ČSSD, která se rozhodla podporovat místostarostku Prahy 10 Ivanu Cabrnochovou (SZ).

Za Babišovo ANO by měla kandidovat lékařka Jana Dušková a lidovci v rámci koalice Vlasta, kterou vytvořili s místními spolky a Liberálně ekologickou stranou, sázejí na prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudobu.

Dalším kandidátem je bývalý fotbalista Antonín Panenka, kterého navrhlo hnutí Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší Desítku.

ODS navrhuje advokáta Oldřicha Choděru. Za TOP 09 bude kandidovat učitelka tance a propagátorka cvičení pilates Renata Sabongui.

Jejich konkurenty jsou místopředseda Svobodných a někdejší poslanec Jiří Payne, předseda Strany demokratického socialismu Milan Neubert (za KSČM) a bývalý sociální demokrat Pavel Jánský, kterého nominovala Česká Suverenita pod vedením Jany Volfové.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru