dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Přechod na letní čas zaviní zpoždění spojů
Změna času se dotkne pražské MHD, ale jen nočních spojů. Ilustrační foto: archiv

Přechod na letní čas zaviní zpoždění spojů

Až se v neděli ve dvě hodiny ráno posunou hodinové ručičky o hodinu dopředu, a začne tak platit letní čas, „zpozdí“ se o 60 minut patnáct dálkových vlaků Českých drah. Některé z nich mají na trase i hlavní město. Časová změna se dotkne i spojů v pražské MHD.

Noční linky tramvají a autobusů s pravidelným intervalem 30 nebo 60 minut pojedou od 3. hodiny letního času podle pravidelných jízdních řádů v aktuálních časových polohách.

Noční linky 602 a 604 až 610 budou ve všech zastávkách po 2. hodině ranní o šedesát minut opožděny.

Linky 513, 601 a 603 pojedou podle zvláštních jízdních řádů.

Spoje, které mezi druhou a třetí hodinou jedou ve své trase, přejdou na letní čas v zastávce, ve které mají odjezd ve 2 hodiny, nově tedy ve 3 hodiny letního času.

Zpoždění rychlíků

Cestující, kteří pojedou vlakem po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou se zpožděním až 60 minut. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože v během změny času žádné nejedou a na tratě vyrážejí již podle letního času.

Změna času znamená pro České dráhy zavedení relativně složitých opatření pro oběhy vozů, lokomotiv a personálu. Jejich cílem je zamezit následnému zpožďování dalších vlaků v denní době. Aby se z těchto nočních vlaků nepřenášela zpoždění na ostatní denní spoje, ranní přípoje vesměs nebudou na tyto zpožděné vlaky čekat.

Jakých vlaků, se posun času dotkne? Rychlík s označením R 443 Šírava z Prahy do Humenného pojede v úseku Ostrava-Svinov – Humenné se zpožděním zhruba 60 minut, v Bohumíně budou dodrženy přechody přímých vozů na R 403 do Krakova a R 406 do Varšavy.

R 403 Silesia Bohumín – Kraków odjede ze stanice Bohumín s hodinovým zpožděním. Vlak čeká na přímé vozy od rychlíků R 406 z Vídně a R 443 z Prahy.

R 405 Vltava Bohumín – Moskva odjede ze stanice Bohumín se zpožděním 60 minut, vlak čeká na přímé vozy od rychlíků R 445 z Chebu a Prahy a R 406 z Vídně.

R 406 Chopin Wien – Warszawa odjede ze stanice Ostrava hl.n. se zpožděním 60 minut, v Bohumíně budou zachovány přechody přímých vozů na rychlíky

R 403 do Krakova a R 405 do Moskvy a také od rychlíku R 443 z Prahy.

R 440 Excelsior Košice – Cheb pojede v úseku Pardubice hl.n. – Praha hl.n. se zpožděním 60 minut, v úseku Praha hl.n. – Cheb pojede včas, v Praze hl.n. bude zajištěn přechod přímých vozů na R 752 do Plzně a Chebu.

R 441 Excelsior Cheb – Košice pojede v úseku Česká Třebová – Košice se zpožděním 60 minut.

R 442 Šírava Humenné – Praha pojede v úseku Čadca – Praha hl.n. se zpožděním 60 minut, v Bohumíně budou zajištěny přechody přímých vozů od rychlíku R 402 z Krakova a R 407 z Varšavy.

EN 444 Slovakia Košice – Praha pojede v úseku Ostrava-Svinov – Praha hl.n. se zpožděním 60 minut, vůz č. 350 do Chebu pojede z Prahy hl.n. mimořádně na rychlíku R 608.


Autor: František Štícha

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru