dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Přichází s receptem, jak po noci vášně dostat ženu včas a nepozorovaně z postele
V hlavní roli se představí Jan Hušek. Foto: Martin Špelda

Přichází s receptem, jak po noci vášně dostat ženu včas a nepozorovaně z postele

Divadlo pod Palmovkou uvádí v sobotu 12. března letošní sedmou premiéru – inscenaci Náměsíčná komedie aneb Kankán u starého mládence v režii bulharského režiséra, absolventa pražské DAMU a držitele mnoha ocenění Nikolaje Peneva. 

Příběhová linka Náměsíčné komedie byla autorem zasazena do Dublinu počátku třicátých let minulého století a je velmi jednoduchá: opírá se vlastně o jednu barvitou a vynikajícím způsobem uchopenou a rozvinutou situaci.

Nemajetný svobodný mládenec John Jo (ono „Jo“ je zkrácenou podobou křestního jména John) Mulligan pozve do svého pronajatého bytu střeženého přísnou a puritánskou slečnou Mossieovou dívku Angelu, se kterou prožije divokou noc plnou vášně. Ve chvíli, kdy má brzy ráno Angela byt diskrétně opustit, se však situace nečekaně zkomplikuje a vyvine se v sérii až neuvěřitelně bizarních situací na téma „jak dostat ženu včas a nepozorovaně z postele“.

Divadlo pod Palmovkou se jako první české divadlo vrátilo k původnímu originálnímu textu O'Caseyho hry The Bedtime Story, podle které vznikla v šedesátých letech minulého století divadelní a později i televizní a filmová adaptace Jiřího Krejčíka s názvem Pension pro svobodné pány.
Inscenace Divadla pod Palmovkou se nechala inspirovat nejen obrovskými možnostmi původního O'Caseyho textu, ale přináší zdánlivě banální příhodu jedné pozdní noci a časného rána starého mládence John Johna Mulligana a jeho dívky na jeviště v současném jevištním jazyce. Autorem překladu je Jiří Josek.

V inscenaci Nikolaje Peneva se v hlavní roli představí Jan Hušek, v dalších rolích pak diváci uvidí Marcelu Nohýnkovou, Lenku Langovou, Radka Valentu (který také složil hudbu), Magdalenu Wronkovou a další. První repríza se uskuteční 21. března, v dubnu pak tuto inscenaci najdou diváci na repertoáru dvakrát, a to 12. a 23. dubna.

Do konce sezony Divadlo pod Palmovkou uvede ještě premiéru inscenace Večer tříkrálový v režii Ivana Krejčího (29. a 30. dubna) a v květnu obnovenou premiéru Krvavé svatby Federica Garcíi Lorcy v režii Michala Langa.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru