dnes
Úterý - polojasno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
31°C
Přibývá srážek tramvají s chodci, na problém má upozornit akce Není cesty zpět
Srážky chodců s tramvajemi občas mívají bohužel tragické následky. Ilustrační foto: Policie ČR

Přibývá srážek tramvají s chodci, na problém má upozornit akce Není cesty zpět

Až do konce listopadu bude v Praze probíhat osmý ročník dopravně-bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“. Účelem preventivní kampaně zaměřující se především na žáky základních škol je varovat chodce před riziky spojenými s provozem tramvají a přispět ke snížení počtu nehod, kterých každoročně přibývá.

Na čtyřech vybraných místech bude opět přistavena takzvaná preventivní tramvaj, v níž se budou konat vzdělávací přednášky.

Uvnitř speciálně vyzdobeného vozu se žáci základních škol seznámí s informačními materiály a fotografiemi s bezpečnostní tematikou. Snímky následků dopravních nehod tramvají s chodci by měly děti odradit od zbytečného riskování při přecházení vozovky. Dispečeři a řidiči dopravního podniku (DPP) společně s pražskými policisty zase během přednášek poučí žáky o bezpečnostních pravidlech tramvajového provozu v metropoli.

Na rozdíl od ostatních vozidel má tramvaj na přechodu pro chodce přednost. Toto pravidlo však chodci často ignorují. „Je žádoucí, abychom připomínali pravidlo, že na rozdíl od jiných vozidel má tramvaj na přechodu pro chodce přednost,“ říká Miloš Trnka z odboru Řízení a kontrola provozu DPP.

Ročně v pražském provozu zbytečně dochází k desítkám nehod. V posledních letech navíc srážek tramvají s chodci mírně přibývalo.

Přednášky a besedy budou probíhat vždy od 8:30 hodin do 11:30 hodin ve speciální tramvaji přistavené na těchto místech: 

  • 21. listopadu – Červený Vrch
  • 22. listopadu – Kotlářka
  • 23. listopadu – Vozovna Pankrác
  • 24. listopadu – Vozovna Kobylisy
  • 27. listopadu – Červený Vrch
  • 28. listopadu – Kotlářka
  • 29. listopadu – Vozovna Pankrác
  • 30. listopadu – Vozovna Kobylisy

DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru