dnes
Úterý - oblacno
27°C
zítra
Středa - skorojasno
31°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
30°C
Pražská dopravaZpravodajství

Přibývá počet sražených chodců, nešťastníka přejela během chvilky dokonce dvě auta

S příchodem zimního období se v Praze každoročně zvyšují počty dopravních nehod s účastí chodců. Ani letošek není výjimkou, což například potvrdila uplynulá středa. Během patnácti hodin bylo sraženo na různých místech třináct chodců.

Výrazným faktorem těchto střetů bývá zhoršená viditelnost zapříčiněná mrholením, mlhou a brzkým stmíváním se. „Je také nutné mít na paměti, že s přechodem na zimní čas se stmívá už krátce po čtvrté hodině. Policisté se pak často setkávají s tím, že motoristé chodce v tmavém oblečení viděli až na poslední chvíli a nestihli tak včas zareagovat,“ říká preventista Ladislav Beránek z pražského krajského ředitelství policie.

Většina výše zmíněných nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Nejvážnější karambol se stal krátce před sedmnáctou hodinou na Nábřeží Edvarda Beneše, kde na přechodu pro chodce auto srazilo muže. Chodce ležícího ve vozovce pak vzápětí přejelo ještě druhé auto jedoucí ve stejném směru. Muž utrpěl vážná zranění, se kterými byl okamžitě převezen do nemocnice.

„Na chodce pohybující se na území Prahy se sice povinnost mít na sobě reflexní prvky nevztahuje, i přesto ale doporučujeme, aby lidé svou bezpečnost nepodceňovali a raději se si alespoň nějaký reflexní prvek opatřili,“ dodal Ladislav Beránek.

Pražští policisté se v minulých dnech na tuto nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu zaměřili přímo v terénu. Preventivní akce tohoto typu budou i nadále pokračovat.


Další články
Nahoru