dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Pražská dopravaZpravodajství

Přibývá počet sražených chodců, nešťastníka přejela během chvilky dokonce dvě auta

S příchodem zimního období se v Praze každoročně zvyšují počty dopravních nehod s účastí chodců. Ani letošek není výjimkou, což například potvrdila uplynulá středa. Během patnácti hodin bylo sraženo na různých místech třináct chodců.

Výrazným faktorem těchto střetů bývá zhoršená viditelnost zapříčiněná mrholením, mlhou a brzkým stmíváním se. „Je také nutné mít na paměti, že s přechodem na zimní čas se stmívá už krátce po čtvrté hodině. Policisté se pak často setkávají s tím, že motoristé chodce v tmavém oblečení viděli až na poslední chvíli a nestihli tak včas zareagovat,“ říká preventista Ladislav Beránek z pražského krajského ředitelství policie.

Většina výše zmíněných nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Nejvážnější karambol se stal krátce před sedmnáctou hodinou na Nábřeží Edvarda Beneše, kde na přechodu pro chodce auto srazilo muže. Chodce ležícího ve vozovce pak vzápětí přejelo ještě druhé auto jedoucí ve stejném směru. Muž utrpěl vážná zranění, se kterými byl okamžitě převezen do nemocnice.

„Na chodce pohybující se na území Prahy se sice povinnost mít na sobě reflexní prvky nevztahuje, i přesto ale doporučujeme, aby lidé svou bezpečnost nepodceňovali a raději se si alespoň nějaký reflexní prvek opatřili,“ dodal Ladislav Beránek.

Pražští policisté se v minulých dnech na tuto nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu zaměřili přímo v terénu. Preventivní akce tohoto typu budou i nadále pokračovat.


Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

Včera v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru