dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Pražská dopravaZpravodajství

Přibývá počet sražených chodců, nešťastníka přejela během chvilky dokonce dvě auta

S příchodem zimního období se v Praze každoročně zvyšují počty dopravních nehod s účastí chodců. Ani letošek není výjimkou, což například potvrdila uplynulá středa. Během patnácti hodin bylo sraženo na různých místech třináct chodců.

Výrazným faktorem těchto střetů bývá zhoršená viditelnost zapříčiněná mrholením, mlhou a brzkým stmíváním se. „Je také nutné mít na paměti, že s přechodem na zimní čas se stmívá už krátce po čtvrté hodině. Policisté se pak často setkávají s tím, že motoristé chodce v tmavém oblečení viděli až na poslední chvíli a nestihli tak včas zareagovat,“ říká preventista Ladislav Beránek z pražského krajského ředitelství policie.

Většina výše zmíněných nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Nejvážnější karambol se stal krátce před sedmnáctou hodinou na Nábřeží Edvarda Beneše, kde na přechodu pro chodce auto srazilo muže. Chodce ležícího ve vozovce pak vzápětí přejelo ještě druhé auto jedoucí ve stejném směru. Muž utrpěl vážná zranění, se kterými byl okamžitě převezen do nemocnice.

„Na chodce pohybující se na území Prahy se sice povinnost mít na sobě reflexní prvky nevztahuje, i přesto ale doporučujeme, aby lidé svou bezpečnost nepodceňovali a raději se si alespoň nějaký reflexní prvek opatřili,“ dodal Ladislav Beránek.

Pražští policisté se v minulých dnech na tuto nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu zaměřili přímo v terénu. Preventivní akce tohoto typu budou i nadále pokračovat.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Úplné noční uzavření Letenského tunelu

Včera ve 13:37

Od dnešního dne do 27. dubna bude vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin Letenský tunel z důvodu údržby technologie a mytí tunelu uzavřen.

V Chodovské ulici je omezena doprava

Včera ve 12:20

Od dnešního dne do 14. června bude plynárenská společnost provádět stavební úpravy páteřního plynovodu v Chodovské ulici.

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Další články
Nahoru