dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Přibývá krádeží kol, soustřeďují se na ně organizované skupiny zlodějů
Kolo bez zámku, to je velké lákadlo pro zloděje. Ilustrační foto: NEXT

Přibývá krádeží kol, soustřeďují se na ně organizované skupiny zlodějů

Období školních prázdnin a letních dovolených každoročně využívají zloději, kteří mají napilno. Kromě běžných cenností mají v létě políčeno také na jízdní kola, jejichž pořizovací cena v poslední době překračuje často částky i několika desítek tisíc korun.

„Dle policejních statistik dochází ke krádežím kol na volných prostranstvích, kdy jsou kola nejčastěji volně opřena o zeď, lavičku nebo sloup veřejného osvětlení. Zloději však kradou jízdní kola i z nezabezpečených sklepů, garáží nebo balkónů,“ říká Michaela Reichertová z Policie ČR.

„Vzhledem k tomu, že jsou v dnešní době kola dražší a je o ně větší zájem, stávají se častěji cílem zlodějů i organizovaných skupin. Nejčastější krádeže jsou zaznamenávány v období letní sezóny, a to v kteroukoliv denní nebo noční hodinu,“ dodává.

Častější investice do dražších kol potvrzuje i Ivan Pavlíček ze společnosti Next, která se specializuje na zabezpečení bytů a objektů: „Značná část obyvatel si uvědomuje hodnotu svého kola a místo ve sklepě či garáži je uchovává ve svém bytě. Pokud ovšem nemají zabezpečení v kvalitních bezpečnostních dveřích, není to pro zloděje žádná překážka navíc.“

To potvrzuje i poškozený pan Jan K., kterému byl v Praze ukraden nový bicykl v hodnotě 23 tisíc korun. „Kolo mi ukradli ze zamčené garáže v noci, když jsme s rodinou spali. Do garáže se dostali pootevřeným oknem, kam vlezli po žebříku, který si vzali u našeho zahradního domku,“ sděluje.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru