Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Příběhy našich sousedů v Praze 9 sbírají studenti i letos
Žákovské týmy i v této době zaznamenávají příběhy politických vězňů i pamětníků bombardování na konci druhé světové války. Na fotografii Vysočany po náletu 25. března 1945. Foto: Devítka

Příběhy našich sousedů v Praze 9 sbírají studenti i letos

Už potřetí podpořila městská část Praha 9 projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávají s pamětníky z deváté městské části. Projekt Příběhy našich sousedů pořádá nezisková organizace Post Bellum. Od roku 2012 se s pamětníky potkalo už 7500 žáků a studentů z tisícovky škol z celé České republiky a s pomocí svých učitelů zmapovali téměř 1800 příběhů.

I přes obtížnou situaci zvládly žákovské týmy s pomocí svých učitelů vést rozhovory s pamětníky převážně online nebo po telefonu, zaznamenat jejich vyprávění, a to pak dále s pomocí online workshopů zpracovat jako rozhlasovou reportáž nebo krátký animovaný film.

Slavnostní prezentaci, na které týmy představí výsledky své práce, plánuje radnice na 28. dubna 2021 a podle epidemiologické situace se rozhodne, v jakém formátu bude moci proběhnout.

Všechny žákovské a studentské práce se objeví na stránkách www.pribe-hynasichsousedu.cz a www.pametnaroda.cz. 


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru