dnes
Čtvrtek - mlha
14°C
zítra
Pátek - oblacno
16°C
pozítří
Sobota - polojasno
16°C

Příběhy našich sousedů v Praze 6

Čtrnáct týmů složených ze školáků základních škol Prahy 6 ve středu v kině Dlabačov prezentovalo příběhy pamětníků v rámci projektu Příběhy našich sousedů, který s Prahou 6 organizuje Paměť národa.

Školáci si během práce na projektu vyzkoušeli roli historiků, badatelů, ale i novinářů. Učili se zacházet s diktafonem, s kamerou, pracovat v archivech, připravovali scénář pro rozhlasovou reportáž.

Ceny těm nejšikovnějším předala Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6: „Díky tomuto projektu školáci vidí, že dějepis nejsou jen data, bitvy a listiny, ale také lidé z masa a kostí, kteří tvořili historii a nyní jsou ochotni se dělit o své vzpomínky. Děkuji pamětníkům, že školákům otevřeli svá srdce a že měli chuť se s nimi ohlédnout do minulosti, i když ne vždy to bylo vzpomínání příjemné.“

Vítěznou prezentaci připravil tým Zš Dědina o Janu Tůmovi, druhý skončil tým ZŠ J. A. Komenského s příběhem Jana Jeníka a třetí ZŠ Pod Marjánkou s příběhem setry Marie Brigity Čechové.

Oceněné týmy si jako odměnu užijí víkend v Berlíně. Práce školáků jsou k vidění zde.V Sokolovské ulici se sázelo

Včera v 19:47

Primátor Prahy Zdeněk Hřib a náměstek primátora Petr Hlubuček se dnes zúčastnili sázení stromů v Sokolovské ulici. V rámci Sázecího dne organizovaného odborem ochrany prostředí pražského magistrátu bylo vysazeno celkem třináct stromů, z toho dvanáct jerlínů japonských a jeden dřezovec trojtrnný....

Hájek, Královice, Pitkovice, Uhříněves: V sobotu nepoteče voda

Včera ve 12:07

V sobotu 26. října bude od 7 do 21 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Prahy 22.

Blíží se Dušičky. Strážníci budou u pražských hřbitovů

Včera ve 12:03

Zvýšený pohyb hlídek pražských strážníků v okolí vybraných hřbitovů začne v sobotu 26. října a bude pokračovat až do neděle 3. listopadu. Vedle pěších hlídek strážníků a autohlídek budou místa v denní i noční době kontrolovat také strážníci psovodi a jízdní...

Vokovice: V Kladenské ulici nepoteče voda

Včera v 10:34

Ve čtvrtek 24. října bude od 8 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody v Kladenské ulici 409/9, 410/11, 411/13, 412/15, 41/17, 562/19, 76/23, 421/27; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin na náměstí Míru

Včera v 09:39

Čtvrtý ročník výstavy Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin vypráví o dvanácti lidech, kteří patří k národnostním menšinám v České republice. O své neobyčejné příběhy se pro sbírku Paměť národa podělili Řekyně, Vietnamka, Bělorus, Ukrajinec a další. 

Praha 8 zve na Splněná přání s Hanou Maciuchovou

Včera v 09:27

Splněná přání Jiřího Zbořila tentokrát s Hanou Maciuchovou a dalšími hosty v pondělí 18. listopadu.

Sobota: Uzavření Bubenečského tunelu

Včera v 07:46

Bubenečský tunel bude od soboty 26. října od 23 hodin do neděle 27. října do 5 hodin uzavřen.

Podívejte se na výsledky druhého ročníku Spolu za lepší 11

Včera v 07:38

V září a říjnu letošního roku proběhlo hlasování do 2. ročníku projektu participativního rozpočtu Spolu za lepší 11. Návrhy byly rozdělené do dvou kategorií dle odhadu finanční náročnosti realizace na malé návrhy – od 50 tisíc do 200 tisíc korun, a velké návrhy – od 200 tisíc do 1 milionu korun....

Požár kuchyně v Praze 7

Včera v 07:24

Včera v 19:52 vyjely jednotky hasičů z Holešovic a centrální stanice do ulice U Pergamenky v Praze 7 k požáru kuchyně v obytném domě.

Sobota: Komentovaná procházka Prahou 6

Včera v 06:51

Procházku v sobotu 26. října s průvodkyní Hedvikou Čenkovou kolem břevnovských usedlostí, Střešovičkami k Müllerově vile pořádá Praha 6.

Další krátké zprávy
Nahoru