Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Příběhy našich sousedů ožijí i letos, v Praze 6 se zapojilo dvanáct škol

Režisér Karel Smyczek, architekt Václav Aulický, hudební publicista Jiří Černý nebo výtvarnice Rajna Miluničová Sopková – nejen tyto osobnosti se letos staly součástí originálního vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů.

V rámci projektu se žákovské týmy z 8. a 9. tříd základních škol setkávají s pamětníky z blízkého okolí a v roli dokumentaristů pak zaznamenávají různou formou jejich osudy. Vznikají tak unikátní rozhlasové a video reportáže, popřípadě animace.

Kromě novinářské práce si děti vyzkoušejí řadu dovedností spojených s audiovizuální technikou, nahlížejí přirozeným způsobem do minulosti, a historie pro ně přestává být pouze pojmem z učebnic. Dozvídají se jak o způsobu života předchozích generací, tak o neblahých zkušenostech spojených s totalitními režimy. V Praze 6 se do aktuálního ročníku zapojilo dvanáct škol.

Díky podpoře radnice a výbornému pedagogickému vedení se tak dětem podařilo v nelehkých podmínkách zpracovat vyprávění pamětníků. Během závěrečné prezentace představí jejich příběhy například formou divadelní scénky, obrazů, plakátů nebo s hudebním doprovodem.

Letošní slavnostní zakončení projektu se uskuteční 9. března v 16:30 hodin v secesním sále Restaurace Na Marjánce v Břevnově. Několikaměsíční úsilí dětí tak ocení jak zpovídané osobnosti, tak rodiče, učitelé, zástupci radnice a v neposlední řadě odborná porota, která bude muset splnit obtížný úkol, vybrat tři vítězné týmy.

V případě nepříznivé epidemické situace by prezentace probíhala online formou na facebookových stránkách organizace Post Bellum.
Autor: Alo

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Dětské hřiště na Kampě je opět otevřeno

3. září 2022 v 10:54

Dětské hřiště v parku Kampa je po proběhlé rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost.

Další články
Nahoru