Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Příběhy franšízantek: K vedení Žabky jsem se dostala náhodou, obchod je moje dítě
Podnikatelka Martina Panáková. Foto: archiv

Příběhy franšízantek: K vedení Žabky jsem se dostala náhodou, obchod je moje dítě

K vedení obchodu Žabka se Martina Panáková (41) dostala náhodou. Po vyučení v oboru gastronomie pracovala deset let jako servírka v centru Prahy. Pak zástávala pozici manažerky velkého call centra. Nyní úspěšně řídí dvě pražské prodejny Žabka, a jak říká, je svojí vlastní paní.

Proč jste se rozhodla pracovat pro Žabku?
K práci pro Žabku mne přivedla velká náhoda. Po ukončení mé bývalé práce jsem hledala dočasnou brigádu, než si rozmyslím, jaké práci se budu věnovat dál. Začala jsem pracovat v jedné z prodejen Žabka u mé vzdálené příbuzné a hodně mě to oslovilo a zalíbilo se mi to, jak práce samotná, tak i vedení prodejny.

Jak dlouho pracujete pro Žabku?
Nastoupila jsem před dvěma roky v červnu s tím, že jsem se začala i školit. Vše šlo rychle a už za tři měsíce září jsem otevírala svou první prodejnu Žabka.

V čem vidíte hlavní výhody tohoto podnikání?
Za hlavní výhodu bych označila jistotu v podnikání, zároveň mi to dalo i možnost osamostatnit se a být svojí vlastní paní. Osvojila jsem si i řadu dovedností, jako je vedení lidí, detailní plánování a zákaznický servis.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?
Práce v Žabce je velmi komplexní. A právě pestrost jednotlivých činností v průběhu samotného dne či týdne je to, co mě na tom baví nejvíce. Zároveň skutečnost, že máte zodpovědnost za vlastní obchod, je pro mě srdeční záležitost. Je to jako moje dítě, co se pomalu vyvíjí a roste.

Můžete nám své obchody popsat?
Moje první pražská prodejna je v ulici Čumpelíkova, jedná se o takzvanou rezidentní prodejnu, kam chodí nakupovat zákazníci z okolí, většinu z nich už dobře známe a dobře víme, co kupují a poptávají. Velmi nás pak těší, že se k nám rádi vracejí.

Druhá prodejna, kterou jsme otvírali v loňském roce v době pandemie covidu ve vršovickém nákupním centru Eden, je diametrálně odlišná. Je na frekventovaném místě u autobusové zastávky a fotbalového stadionu. Tím, že je to relativně nově otevřený obchod, tak jsme v mnoha ohledech ještě ve fázi poznávání. A situace se pak ještě výrazně změní, až se vše vrátí do normálu.

V čem je obchod v Edenu jiný?
Jde především o lokalitu samotnou, to už pak předurčuje jiný typ zákazníků, a tedy i trochu jiný typ služeb. Tomu je samozřejmě obchod dobře uzpůsoben a zákazník si u nás může dát teplé občerstvení, výbornou kávu, případně pořídit základní sortiment léčiv a v budoucnu využít i možnost posezení.

Jaký druh zákazníků chcete oslovit?
Jednoznačně cílíme na zákazníky, kteří si chtějí rychle a pohodlně nakoupit základní potraviny, případně využijí širokých služeb našeho finančního servisu.

Jakou nabídku sortimentu zde máte?
Nabídka je široká, od čerstvě upečeného pečiva, chlazený i mražený sortiment, přes ovoce a zeleninu, až po běžné zboží denní spotřeby. Jak jsem již zmínila, v nabídce je i teplé občerstvení nebo čerstvá káva.

O co mají zákazníci největší zájem?
Složení nabídky obchodu upravujeme podle zákaznických preferencí. V průběhu dne se složení nákupního košíku liší, po ránu je největší zájem o pečivo a kávu, během dne se pak jedná o další potraviny a spotřební zboží. Velmi oblíbené jsou i služby Sazka a možnost doručení zásilky na obchod.

Na co byste zákazníky pozvala?
Určitě na výborné rychlé občerstvení jako je párek či klobása v rohlíku, máme i výbornou kávu. O pohodlný nákup se samozřejmě postará milá obsluha.

Jak se vám daří skloubit řízení dvou obchodů?
Řízení dvou obchodů je náročnější, hlavně ze začátku, než se podaří vše dobře nastavit. Je to ale každodenní výzva. Pokud navíc za vámi stojí dobrý tým lidí a zaměstnanců, na které se můžete plně spolehnout, je to určitě o mnoho jednodušší.


Nejslabší první čtvrtletí za 12 let. Živnost si založilo 14 tisíc lidí, o desetinu méně než před rokem

14. dubna 2021 v 09:10

Během prvního čtvrtletí letošního roku si založilo v České republice živnost 14 237 lidí, o 11 % méně než v prvním čtvrtletí roku 2020. Šlo o nejslabší první čtvrtletí nejméně od roku 2010, tedy za posledních 12 let. Svoji živnost zároveň přerušilo 37 171 lidí, o 4 % více než v minulém roce, a...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Letos vzniká více firem než loni

11. dubna 2021 v 08:32

Letos bylo v České republice zaregistrováno 8 025 nových firem. To je zhruba stejně jako ve srovnatelném období roku 2019 a o 7 % víc než loni. Celkový počet firem v ČR vzrostl na 523 186. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode A Dun & Bradstreet...

Nové očkovací centrum na zámku, s vybudováním pomohla Veolia

6. dubna 2021 v 17:36

V Moravskoslezském kraji s přispěním společnosti Veolia Energie vzniklo další očkovací centrum. Díky spolupráci města Kravaře, kraje, Slezské nemocnice v Opavě a společnosti Veolia začaly 30. března sloužit prostory zámku v Kravařích jako očkovací místo pro obyvatele...

Dvacet dva procent lidí se bojí, že přijdou o práci a nebudou mít na splátky. Rostou nejen obavy, ale také zájem o pojištění

2. dubna 2021 v 07:24

Pandemie covid-19 ovlivnila osobní a pracovní život naprosté většiny české populace. Velký dopad má také na obavy o ztrátu zaměstnání. Přesněji řečeno o ztrátu příjmu, který je dostatečný pro pokrytí nezbytných životních nákladů a splátek.

Veselé Velikonoce s Baronem Hildprandtem

1. dubna 2021 v 15:33

Spolu s jarem přicházejí jako každý rok i oblíbené Velikonoce. I když se letošní svátky jara ponesou (hlavně s ohledem na aktuální vládní opatření) v trochu jiném a soukromějším duchu, není důvod, proč si chvíle trávené doma nezpříjemnit alespoň dobrým jídlem a kvalitní čtyřikrát destilovanou...

Pomoc občanských poraden a innogy využívají stovky lidí ve finanční nouzi

1. dubna 2021 v 07:14

Energetická skupina innogy pokračuje v Moravskoslezském kraji i letos v úspěšné spolupráci s Asociací občanských poraden na společném projektu. Ten nabízí pomoc lidem, kteří se z nejrůznějších důvodů ocitli ve finančních problémech. Právě nyní v době pandemie koronaviru je pomoc o to více...

Slováci jsou podruhé nejčastějšími zahraničními vlastníky českých firem, svoje vedení posílili

31. března 2021 v 09:28

Slovenští podnikatelé pokračují v expanzi na českém trhu. Loni se poprvé v historii stali nejčastějšími zahraničními vlastníky našich firem, když po letech prvenství přebrali Rusům, letos svoje vedení dále posilují. Další příčky po Slovácích patří Rusům, Ukrajincům a...

Praha chce ulehčit podnikatelům nájemní politikou nebo prostřednictvím vlastního realitního portálu

30. března 2021 v 15:57

Zavřené restaurace a obchody, nefungující služby i výdělky na hranici udržitelnosti donutili řadu podnikatelů, sáhnout si hluboko do vlastních kapes. Přestože je to již více než rok od vypuknutí pandemie covid-19, vyhlídky na lepší zítřky jsou stále v nedohlednu. Magistrát hlavního města Prahy se...

Další články
Nahoru