Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Příběhy franšízantek: K vedení Žabky jsem se dostala náhodou, obchod je moje dítě
Podnikatelka Martina Panáková. Foto: archiv

Příběhy franšízantek: K vedení Žabky jsem se dostala náhodou, obchod je moje dítě

K vedení obchodu Žabka se Martina Panáková (41) dostala náhodou. Po vyučení v oboru gastronomie pracovala deset let jako servírka v centru Prahy. Pak zástávala pozici manažerky velkého call centra. Nyní úspěšně řídí dvě pražské prodejny Žabka, a jak říká, je svojí vlastní paní.

Proč jste se rozhodla pracovat pro Žabku?
K práci pro Žabku mne přivedla velká náhoda. Po ukončení mé bývalé práce jsem hledala dočasnou brigádu, než si rozmyslím, jaké práci se budu věnovat dál. Začala jsem pracovat v jedné z prodejen Žabka u mé vzdálené příbuzné a hodně mě to oslovilo a zalíbilo se mi to, jak práce samotná, tak i vedení prodejny.

Jak dlouho pracujete pro Žabku?
Nastoupila jsem před dvěma roky v červnu s tím, že jsem se začala i školit. Vše šlo rychle a už za tři měsíce září jsem otevírala svou první prodejnu Žabka.

V čem vidíte hlavní výhody tohoto podnikání?
Za hlavní výhodu bych označila jistotu v podnikání, zároveň mi to dalo i možnost osamostatnit se a být svojí vlastní paní. Osvojila jsem si i řadu dovedností, jako je vedení lidí, detailní plánování a zákaznický servis.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?
Práce v Žabce je velmi komplexní. A právě pestrost jednotlivých činností v průběhu samotného dne či týdne je to, co mě na tom baví nejvíce. Zároveň skutečnost, že máte zodpovědnost za vlastní obchod, je pro mě srdeční záležitost. Je to jako moje dítě, co se pomalu vyvíjí a roste.

Můžete nám své obchody popsat?
Moje první pražská prodejna je v ulici Čumpelíkova, jedná se o takzvanou rezidentní prodejnu, kam chodí nakupovat zákazníci z okolí, většinu z nich už dobře známe a dobře víme, co kupují a poptávají. Velmi nás pak těší, že se k nám rádi vracejí.

Druhá prodejna, kterou jsme otvírali v loňském roce v době pandemie covidu ve vršovickém nákupním centru Eden, je diametrálně odlišná. Je na frekventovaném místě u autobusové zastávky a fotbalového stadionu. Tím, že je to relativně nově otevřený obchod, tak jsme v mnoha ohledech ještě ve fázi poznávání. A situace se pak ještě výrazně změní, až se vše vrátí do normálu.

V čem je obchod v Edenu jiný?
Jde především o lokalitu samotnou, to už pak předurčuje jiný typ zákazníků, a tedy i trochu jiný typ služeb. Tomu je samozřejmě obchod dobře uzpůsoben a zákazník si u nás může dát teplé občerstvení, výbornou kávu, případně pořídit základní sortiment léčiv a v budoucnu využít i možnost posezení.

Jaký druh zákazníků chcete oslovit?
Jednoznačně cílíme na zákazníky, kteří si chtějí rychle a pohodlně nakoupit základní potraviny, případně využijí širokých služeb našeho finančního servisu.

Jakou nabídku sortimentu zde máte?
Nabídka je široká, od čerstvě upečeného pečiva, chlazený i mražený sortiment, přes ovoce a zeleninu, až po běžné zboží denní spotřeby. Jak jsem již zmínila, v nabídce je i teplé občerstvení nebo čerstvá káva.

O co mají zákazníci největší zájem?
Složení nabídky obchodu upravujeme podle zákaznických preferencí. V průběhu dne se složení nákupního košíku liší, po ránu je největší zájem o pečivo a kávu, během dne se pak jedná o další potraviny a spotřební zboží. Velmi oblíbené jsou i služby Sazka a možnost doručení zásilky na obchod.

Na co byste zákazníky pozvala?
Určitě na výborné rychlé občerstvení jako je párek či klobása v rohlíku, máme i výbornou kávu. O pohodlný nákup se samozřejmě postará milá obsluha.

Jak se vám daří skloubit řízení dvou obchodů?
Řízení dvou obchodů je náročnější, hlavně ze začátku, než se podaří vše dobře nastavit. Je to ale každodenní výzva. Pokud navíc za vámi stojí dobrý tým lidí a zaměstnanců, na které se můžete plně spolehnout, je to určitě o mnoho jednodušší.


Autor: red

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru