dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Příběh Lance Armstronga míří do kin
Foto: Bohemia Motion Pictures

Příběh Lance Armstronga míří do kin

Příběh, který vydá na thriller, to je život kdysi legendárního cyklisty a statečného bojovníka s rakovinou Lance Armstronga. On byl ten, který ovlivnil miliony lidí po celém světě a stal se hrdinou – ale zároveň se dopustil největší kamufláže v dějinách sportu i lidskosti. Příběh o slávě, boji, strmém pádu i téměř geniálním podvodu přichází do českých kin již 15. října.

Společnost Bohemia Motion Pictures uvádí do českých kin dlouho očekávný thriller THE PROGRAM: Pád legendy natočený podle světového beststelleru „Seven Deadly Sins: My Pursuit of Lance Armstrong“ novináře Davida Walshe – muže, který odhalil dopingovou aféru fenomenálního a do té doby nepřekonatelného cyklisty Lance Armstronga.

Snímek natočil oscarový režisér Stephen Frears a láká mimo jiné na atraktivní herecké obsazení od Bena Fostera (Na život a na smrt – Lone Survivor, titulní postava Lance Armstronga), Chrise O'Dowda (TV seriál Ajťáci – The IT Crowd), Jesseho Plemonse (TV seriál Perníkový táta – Breaking Bad) až po hollywoodskou legendu Dustina Hoffmana…

Svět potřebuje hrdiny a Lance Armstrong byl absolutní sportovní hrdina. Po vyčerpávajícím boji s rakovinou se Armstrong vrátil v roce 1999 ke své cyklistické kariéře s pevně stanoveným cílem a odhodlaný více než kdy předtím zvítězit na prestižním závodě Tour de France.

Za pomoci zkorumpovaného italského lékaře Michela Ferrariho a ředitele Armstrongova cyklistického týmu Johana Bruyneeliho vyvinuli nejpropracovanější dopingový program v historii tohoto sportu. Tento program umožnil Armstrongovi a jeho americkým kolegům ovládnout svět cyklistiky a dojet si na Tour de France pro neuvěřitelných sedm vítězství. Ne každý však věřil v tato pohádková vítězství. Novinář Sunday Times David Walsh, nejprve okouzlen Armstrongovým charismatem a talentem, se brzy začal ptát, zda je „největší světový atlet“ tzv. „čistý“.

Walsh se snažil odhalit pravdu za každou cenu a následnou právní bitvou s Armstrongem riskoval celou svou profesní kariéru. I po mnoha soudních procesech, které stály Sunday Times statisíce liber, ve svém odhodlání nepolevil. Neúnavný Walsh nakonec uspěl, když se pár vyvolených z Armstrongova týmu rozhodlo promluvit, a tak odhalili jeden z největších sportovních podvodů naší doby.
Další články
Nahoru