Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Spuštění předcházelo několikaleté testování, hotov byl také výcvik operátorů s jazykovými znalostmi a technologie byla plné funkční. Linka 112 byla postupně modernizovaná a v průběhu času se nasazovaly nové technologie jako ecall nebo tísňová sms. 

V rámci dvacetiletého výročí spuštění linky 112 v Praze ocenil tento týden ředitel pražských hasičů Luděk Prudil zástupce firem a organizací, které se podílely nebo stále podílejí na vývoji, technologiích a technické podpoře tísňového volání linky 112. Zastřešující firmou je O2 IT Services. 


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru