Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Při vykládce kamionu na Smíchově našel řidič tři migranty
Migranti, kteří přicestovali do Prahy v nákladovém prostoru kamionu. Foto: Policie ČR

Při vykládce kamionu na Smíchově našel řidič tři migranty

Minulý týden prostřednictvím tísňové linky přijali policisté oznámení, že v kamionu, který přivezl náklad z Maďarska, se ukrývá několik lidí. Po příjezdu na místo po otevření nákladového prostoru nalezli celkem tři cizince sedící na nákladu.

„Všichni tři muži byli na místě zajištěni a převezeni na oddělení cizinecké policie ke zjištění totožnosti,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Na základě dalšího prověřování se podařilo zjistit, že se jedná o šestnáctiletého, sedmnáctiletého a devatenáctiletého muže původem z Afghánistánu, kteří již v Maďarsku požádali o azyl.

Policisté dva mladistvé předali Orgánu sociálně právní ochrany dítěte a třetího devatenáctiletého muže převezli do záchytového zařízení pro cizince, odkud poputuje zpět do Maďarska. Z důvodu podezření z převaděčství policisté na místě zadrželi i třiačtyřicetiletého řidiče.

„Na základě provedených výslechů uprchlíků i samotného řidiče se nepodařilo prokázat, že by řidič o neoprávněném převozu uprchlíků věděl a z tohoto důvodu byl po dohodě se státním zastupitelstvím propuštěn na svobodu,“ dodala Kropáčová.


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru