Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Při vykládce kamionu na Smíchově našel řidič tři migranty
Migranti, kteří přicestovali do Prahy v nákladovém prostoru kamionu. Foto: Policie ČR

Při vykládce kamionu na Smíchově našel řidič tři migranty

Minulý týden prostřednictvím tísňové linky přijali policisté oznámení, že v kamionu, který přivezl náklad z Maďarska, se ukrývá několik lidí. Po příjezdu na místo po otevření nákladového prostoru nalezli celkem tři cizince sedící na nákladu.

„Všichni tři muži byli na místě zajištěni a převezeni na oddělení cizinecké policie ke zjištění totožnosti,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Na základě dalšího prověřování se podařilo zjistit, že se jedná o šestnáctiletého, sedmnáctiletého a devatenáctiletého muže původem z Afghánistánu, kteří již v Maďarsku požádali o azyl.

Policisté dva mladistvé předali Orgánu sociálně právní ochrany dítěte a třetího devatenáctiletého muže převezli do záchytového zařízení pro cizince, odkud poputuje zpět do Maďarska. Z důvodu podezření z převaděčství policisté na místě zadrželi i třiačtyřicetiletého řidiče.

„Na základě provedených výslechů uprchlíků i samotného řidiče se nepodařilo prokázat, že by řidič o neoprávněném převozu uprchlíků věděl a z tohoto důvodu byl po dohodě se státním zastupitelstvím propuštěn na svobodu,“ dodala Kropáčová.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru