dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
27°C
Při výbuchu bytu a následném požáru v Praze zemřel muž, další lidé byli zraněni
Zásah hasičů při požáru v holešovickém domě. Foto: HZS Praha

Při výbuchu bytu a následném požáru v Praze zemřel muž, další lidé byli zraněni

Při výbuchu a následném požáru dvou bytů ve Strojnické ulici v Praze 7 dnes ráno zemřel muž. Další muž a jedna žena utrpěli popáleniny, jedna žena se navíc nedýchala zplodin. Evakuováno bylo z domu 22 lidí.

Dnes v 8:20 hodin vyslalo Krajské operační a informační středisko pražských hasičů jednotky ze tří stanic do ulice Strojnická v Praze 7 k požáru bytu obytného domu. „Operační středisko získalo první hlášení o požáru zprostředkovaně, ale na tísňovou linku následovala další volání, ze kterých bylo zjištěno, že požáru předcházel výbuch a v domě se nachází jedna imobilní osoba a několik osob je kvůli zakouřeným chodbám uvězněno ve svých bytech,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požárem byly zasaženy dva byty ve dvou vchodech. To bylo způsobeno propadem příčky a rozšířením do dalšího bytu. Z toho důvodu začala evakuace a záchrana osob z obou vchodů pomocí vyváděcích masek a výškové techniky.

Oba objekty byly odpojeny od elektrické energie a plynu. Byl povolán také evakuační autobus. V 9:21 hod byla ohlášena lokalizace. Nicméně pod částečnou kontrolou měli hasiči plameny po 30 minutách od příjezdu na místo. 

Požár si vyžádal jednu oběť. „Muž podlehl zraněním neslučitelným se životem,“ uvedli pražští záchranáři na twitteru. Tři lidé byly převezeni do nemocnice. Jedna žena (25) se nadýchala zplodin, muž (62) a žena (71) utrpěli popáleniny na zhruba patnácti procentech těla. Všichni byli při vědomí.

Požárem byla narušena také statika domu, proto byl na místo přivolán statik, se kterým hasiči objekty zkontrolovali. Ten zjistil, že statika není narušena a lidé postupně mohou vracet do svých bytů, mimo těch nejvíce zasazených požárem a zplodinami. Příčina neštěstí zatím není známa, policie a hasiči vedou vyšetřování.


Praha 8 sbírá vavříny, dostala několik ocenění za komunikaci

Včera v 07:56

Zlatý erb za webové stránky, Zlatý lajk za facebookový profil, cena Radniční listy za Osmičku…tři medailová ocenění v letošním roce v rámci Hl. města Prahy. 

Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

13. srpna 2020 ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru