Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při výbuchu bytu a následném požáru v Praze zemřel muž, další lidé byli zraněni
Zásah hasičů při požáru v holešovickém domě. Foto: HZS Praha

Při výbuchu bytu a následném požáru v Praze zemřel muž, další lidé byli zraněni

Při výbuchu a následném požáru dvou bytů ve Strojnické ulici v Praze 7 dnes ráno zemřel muž. Další muž a jedna žena utrpěli popáleniny, jedna žena se navíc nedýchala zplodin. Evakuováno bylo z domu 22 lidí.

Dnes v 8:20 hodin vyslalo Krajské operační a informační středisko pražských hasičů jednotky ze tří stanic do ulice Strojnická v Praze 7 k požáru bytu obytného domu. „Operační středisko získalo první hlášení o požáru zprostředkovaně, ale na tísňovou linku následovala další volání, ze kterých bylo zjištěno, že požáru předcházel výbuch a v domě se nachází jedna imobilní osoba a několik osob je kvůli zakouřeným chodbám uvězněno ve svých bytech,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požárem byly zasaženy dva byty ve dvou vchodech. To bylo způsobeno propadem příčky a rozšířením do dalšího bytu. Z toho důvodu začala evakuace a záchrana osob z obou vchodů pomocí vyváděcích masek a výškové techniky.

Oba objekty byly odpojeny od elektrické energie a plynu. Byl povolán také evakuační autobus. V 9:21 hod byla ohlášena lokalizace. Nicméně pod částečnou kontrolou měli hasiči plameny po 30 minutách od příjezdu na místo. 

Požár si vyžádal jednu oběť. „Muž podlehl zraněním neslučitelným se životem,“ uvedli pražští záchranáři na twitteru. Tři lidé byly převezeni do nemocnice. Jedna žena (25) se nadýchala zplodin, muž (62) a žena (71) utrpěli popáleniny na zhruba patnácti procentech těla. Všichni byli při vědomí.

Požárem byla narušena také statika domu, proto byl na místo přivolán statik, se kterým hasiči objekty zkontrolovali. Ten zjistil, že statika není narušena a lidé postupně mohou vracet do svých bytů, mimo těch nejvíce zasazených požárem a zplodinami. Příčina neštěstí zatím není známa, policie a hasiči vedou vyšetřování.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru