Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí
Auto po srážce s tramvají. Foto: Facebook Týdeník Policie

Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí

Na frekventované Plzeňské ulici na Smíchově došlo dnes před polednem ke srážce osobního auta s tramvají. Lehce byli zraněni čtyři lidé, téměř hodinu byl omezen tramvajový provoz.

Tramvaj jedoucí ve směru do centra se pár desítek metrů od zastávky U Zvonu střetla s autem, která vyjíždělo z ulice Erbenova. Ta vede podél západní zdi Malostranského hřbitova a propojuje Plzeňskou a Vrchlického. Auta zde při výjezdu z Erbenovy do ulice Plzeňská vidí tramvaj až na poslední chvíli.

Dopravní policie zjišťuje okolnosti nehody a případnou míru zavinění jednotlivých aktérů. Při silném nárazu bylo poškozeno čelo tramvaje. Ještě hůře dopadlo auto a především jeho posádka. Vůz byl odmrštěn několik metrů a zastavil se až o semafor na chodníku. Zraněn byl i jeden chodec. Celkově museli být ošetřeni čtyři lidé, žádné zranění nebylo těžké.

Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků nejezdily zhruba hodinu tramvaje v úseku Anděl-Motol. Tramvajové linky 9, 10, 15 a 16 musely jezdit směrem z centra od Anděla odklonem na Smíchovské nádraží.

V úseku Sídliště Řepy – Vozovna Motol tramvaje jezdily, ve zbylé části byla zavedena náhradní autobusová doprava X9.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru