dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
15°C
pozítří
Pondělí - jasno
19°C
Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí
Auto po srážce s tramvají. Foto: Facebook Týdeník Policie

Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí

Na frekventované Plzeňské ulici na Smíchově došlo dnes před polednem ke srážce osobního auta s tramvají. Lehce byli zraněni čtyři lidé, téměř hodinu byl omezen tramvajový provoz.

Tramvaj jedoucí ve směru do centra se pár desítek metrů od zastávky U Zvonu střetla s autem, která vyjíždělo z ulice Erbenova. Ta vede podél západní zdi Malostranského hřbitova a propojuje Plzeňskou a Vrchlického. Auta zde při výjezdu z Erbenovy do ulice Plzeňská vidí tramvaj až na poslední chvíli.

Dopravní policie zjišťuje okolnosti nehody a případnou míru zavinění jednotlivých aktérů. Při silném nárazu bylo poškozeno čelo tramvaje. Ještě hůře dopadlo auto a především jeho posádka. Vůz byl odmrštěn několik metrů a zastavil se až o semafor na chodníku. Zraněn byl i jeden chodec. Celkově museli být ošetřeni čtyři lidé, žádné zranění nebylo těžké.

Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků nejezdily zhruba hodinu tramvaje v úseku Anděl-Motol. Tramvajové linky 9, 10, 15 a 16 musely jezdit směrem z centra od Anděla odklonem na Smíchovské nádraží.

V úseku Sídliště Řepy – Vozovna Motol tramvaje jezdily, ve zbylé části byla zavedena náhradní autobusová doprava X9.


Praha 1 zajistí odběry zaměstnancům radnice i svých příspěvkových organizací

2. dubna 2020 ve 23:28

Pracovníci Střediska sociálních služeb Praha 1, Nemocnice Na Františku, škol Prahy 1, které jsou v mimořádném provozu, a Úřadu MČ Praha 1 se podrobí preventivním odběrům na onemocnění COVID-19.

Ve společnosti Prahy 6 SNEO proběhne forenzní audit

2. dubna 2020 ve 20:00

Předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti SNEO Jan Sedláček svolal kvůli svým zjištěním v hospodaření společnosti mimořádnou valnou hromadu, tvořenou radou šesté městské části.

Další články
Nahoru