Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí
Auto po srážce s tramvají. Foto: Facebook Týdeník Policie

Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí

Na frekventované Plzeňské ulici na Smíchově došlo dnes před polednem ke srážce osobního auta s tramvají. Lehce byli zraněni čtyři lidé, téměř hodinu byl omezen tramvajový provoz.

Tramvaj jedoucí ve směru do centra se pár desítek metrů od zastávky U Zvonu střetla s autem, která vyjíždělo z ulice Erbenova. Ta vede podél západní zdi Malostranského hřbitova a propojuje Plzeňskou a Vrchlického. Auta zde při výjezdu z Erbenovy do ulice Plzeňská vidí tramvaj až na poslední chvíli.

Dopravní policie zjišťuje okolnosti nehody a případnou míru zavinění jednotlivých aktérů. Při silném nárazu bylo poškozeno čelo tramvaje. Ještě hůře dopadlo auto a především jeho posádka. Vůz byl odmrštěn několik metrů a zastavil se až o semafor na chodníku. Zraněn byl i jeden chodec. Celkově museli být ošetřeni čtyři lidé, žádné zranění nebylo těžké.

Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků nejezdily zhruba hodinu tramvaje v úseku Anděl-Motol. Tramvajové linky 9, 10, 15 a 16 musely jezdit směrem z centra od Anděla odklonem na Smíchovské nádraží.

V úseku Sídliště Řepy – Vozovna Motol tramvaje jezdily, ve zbylé části byla zavedena náhradní autobusová doprava X9.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru