dnes
Čtvrtek - polojasno
22°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí
Auto po srážce s tramvají. Foto: Facebook Týdeník Policie

Při střetu tramvaje a auta u Malostranského hřbitova se zranilo několik lidí

Na frekventované Plzeňské ulici na Smíchově došlo dnes před polednem ke srážce osobního auta s tramvají. Lehce byli zraněni čtyři lidé, téměř hodinu byl omezen tramvajový provoz.

Tramvaj jedoucí ve směru do centra se pár desítek metrů od zastávky U Zvonu střetla s autem, která vyjíždělo z ulice Erbenova. Ta vede podél západní zdi Malostranského hřbitova a propojuje Plzeňskou a Vrchlického. Auta zde při výjezdu z Erbenovy do ulice Plzeňská vidí tramvaj až na poslední chvíli.

Dopravní policie zjišťuje okolnosti nehody a případnou míru zavinění jednotlivých aktérů. Při silném nárazu bylo poškozeno čelo tramvaje. Ještě hůře dopadlo auto a především jeho posádka. Vůz byl odmrštěn několik metrů a zastavil se až o semafor na chodníku. Zraněn byl i jeden chodec. Celkově museli být ošetřeni čtyři lidé, žádné zranění nebylo těžké.

Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků nejezdily zhruba hodinu tramvaje v úseku Anděl-Motol. Tramvajové linky 9, 10, 15 a 16 musely jezdit směrem z centra od Anděla odklonem na Smíchovské nádraží.

V úseku Sídliště Řepy – Vozovna Motol tramvaje jezdily, ve zbylé části byla zavedena náhradní autobusová doprava X9.


Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

Včera v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

Včera v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru