dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Při stavě Botičelliho přes Botič se nebude muset kácet
Vizualizace plánované mostu ve Vršovicích.

Při stavě Botičelliho přes Botič se nebude muset kácet

Nová lávka, která vznikne mezi ulicemi Ukrajinská, K Botiči a Přípotoční ve Vršovicích v Praze 10, bude ohleduplná k životnímu prostředí. Při výstavě téměř třicet metrů dlouhého mostku, kterému místní lidé už nyní přezdívají Botičelli, nebude pokácen jediný strom.

„Svým pojetím se lávka snaží nenásilně vplynout do prostředí a logicky se zapojit do stávající cestní sítě. Na koncích bude opatřena sloupkem zabraňujícím vjezdu automobilů,“ uvedla místostarostka pro územní rozvoj Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Místní občané podle ní dlouhodobě požadovali vybudování spojení přes potok, který zde tvoří nepřekonatelnou bariéru. Bezbariérový mostek naváže na pěší a cyklistické stezky, které zde nedávno vznikly. Bude dlouhý 28 metrů, široký 3,25 metru.

Do budoucna se připravuje rozšíření přemostění Botiče v ulici Na Lávce, aby tudy mohla projíždět záchranářská auta v případě opakování loňských povodní.

V rámci výstavby takzvaného zeleného ostrova okolo tramvajových zastávek Průběžná budou doplněny cyklistické pruhy v ulici V Olšinách. Tyto plány jsou součástí rozpočtu Prahy 10, který čeká na projednání zastupitelstvem v druhém únorovém týdnu.


Další články
Nahoru