Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Při srážce tramvají se zranili dva lidé
Srážka tramvají v Modřanech. Foto: Hasiči Praha

Při srážce tramvají se zranili dva lidé

Ve čtvrtek ráno se v zastávce Modřanská rokle v Praze 12 srazily dvě tramvaje. Jak uvedli pražští záchranáři na sociální síti  X, museli řidičku jednoho vozu uvést do umělého spánku, zranil se i jeden cestující.  

Nehoda se stala kolem 6:45 hodin. V obou tramvajích cestovalo dohromady deset lidí. Na místě zasahovali kromě záchranářů i hasiči a policisté. 

„K dopravní nehodě okamžitě vyrazili inspektor, lékař a dvě posádky rychlé záchranné pomoci. V naší péči je řidička, která byla zaklíněná, uvedli jsme ji do umělého spánku a nyní probíhá zajišťování dýchacích cest. Další zraněná osoba je cestující s úrazem zad, při vědomí,“ sdělil záchranáři. 

Pražští policisté podle vyjádření svého mluvčího Richarda Hrdiny zjišťují příčiny nehody. Omezení provozu trvalo do deváté hodiny, dotklo se linek 3, 17, 21 a 27.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru