Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Při srážce auta s tramvají na Žižkově se zranily dvě ženy a dítě
Místo nehody. Foto: HZS Praha

Při srážce auta s tramvají na Žižkově se zranily dvě ženy a dítě

Dnes dopoledne došlo v Ulici Koněvova v Praze 3 ke srážce osobního auta s tramvají. Zraněny byly dvě ženy a dítě. Informovali o tom záchranáři a hasiči.

„U jednatřicetileté řidičky jsme zhruba pět minut prováděli resuscitaci, srdeční akci se podařilo obnovit,“ informovali záchranáři na twitteru. Žena byla následně převezena do vinohradské nemocnice. 

Na Bulovku odvezla sanitka zbylé členy posádky auta. Třicetiletá spolujezdkyně má pohmožděná záda a hrudník, šestiletý chlapec utrpěl při nehodě úraz hlavy. 

Práci na místě měli i hasiči. Zatímco chlapce se podařilo vyprostit rychle, obě ženy byly zaklíněné a muselo být použito hydraulické vyprošťovací nářadí. 

Zásah omezil dopravu v ulici, musel být zastaven provoz ve směru z centra a více než hodinu nejezdily tramvaje, které nahradily autobusy.


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru