dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
15°C
Při rekonstrukce spojnice Nuslí a Pankráce se počítá s vytvořením přestupního uzlu MHD
Plánovaná podoba ulice Táborská. Vizualizace: IPR

Při rekonstrukce spojnice Nuslí a Pankráce se počítá s vytvořením přestupního uzlu MHD

Praha 4 souhlasí s návrhem Koncepční studie ulic Táborská, Na Pankráci, Na Veselí a Soudní, který dnes schválili pražští radní jako závazný podklad pro navazující projektovou přípravu, která bude řešit rekonstrukci ulic v této lokalitě. Studie navrhuje budoucí podobu celého uličního prostoru a vhodné prostorové a technické uspořádání odpovídající současným potřebám města.

„Klíčovým zlepšením pro obyvatele Prahy 4 bude sjednocení stanic a zastávek metra C Pražského povstání, tramvaje číslo 18 a autobusů na linkách 193 a 134 do jednoho přestupního uzlu,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Lidé tak budou moci během méně než jedné minuty přestoupit mezi metrem, tramvají a autobusem,“ dodal.

V současné době staví tramvaj a autobusy v různých ulicích bez návaznosti a přestupní časy jsou několikaminutové. Pasažérům tak zbytečně ujíždějí spoje.

Koncepční studie byla projednána ve dvou fázích s veřejností. V první v říjnu 2015 zjišťovali odborníci z IPR Praha aktuální potřeby uživatelů Táborské ulice. Uskutečnila se komunitní vycházka a série sousedských setkání nad mapou. V druhé fázi, po vytvoření konceptu návrhu, dostali občané možnost jej zkonzultovat a okomentovat.

Nejdůležitějšími tématy byla na setkáních s veřejností automobilová doprava, parkování, podmínky pro cyklisty a pro pěší. Připomínky občanů a institucí byly vypořádány a některé zapracovány do finálního návrhu studie.

Rekonstrukce celé oblasti by měla probíhat v několika etapách. V první fázi, která by mohla začít v roce 2019, se začne upravovat Táborská ulice a ulice Na Pankráci. Další úseky by měly přijít na řadu později.


Bubenečský tunel bude ze soboty na neděli zcela uzavřen

Včera v 11:19

Od soboty 27. října od 23 hodin do neděle 28. října do 5 hodin bude uzavřen Bubenečský tunel. Objížďka je vedena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most

Roztyly C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

21. října 2018 v 09:27

Z důvodu provádění zátěžové zkoušky osobního výtahu mezi nástupištěm a vestibulem stanice dojde ve čtvrtek 25. října od 10 do 12 hodin k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra Roztyly na trase C.

Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Další články
Nahoru