dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Při rekonstrukce spojnice Nuslí a Pankráce se počítá s vytvořením přestupního uzlu MHD
Plánovaná podoba ulice Táborská. Vizualizace: IPR

Při rekonstrukce spojnice Nuslí a Pankráce se počítá s vytvořením přestupního uzlu MHD

Praha 4 souhlasí s návrhem Koncepční studie ulic Táborská, Na Pankráci, Na Veselí a Soudní, který dnes schválili pražští radní jako závazný podklad pro navazující projektovou přípravu, která bude řešit rekonstrukci ulic v této lokalitě. Studie navrhuje budoucí podobu celého uličního prostoru a vhodné prostorové a technické uspořádání odpovídající současným potřebám města.

„Klíčovým zlepšením pro obyvatele Prahy 4 bude sjednocení stanic a zastávek metra C Pražského povstání, tramvaje číslo 18 a autobusů na linkách 193 a 134 do jednoho přestupního uzlu,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Lidé tak budou moci během méně než jedné minuty přestoupit mezi metrem, tramvají a autobusem,“ dodal.

V současné době staví tramvaj a autobusy v různých ulicích bez návaznosti a přestupní časy jsou několikaminutové. Pasažérům tak zbytečně ujíždějí spoje.

Koncepční studie byla projednána ve dvou fázích s veřejností. V první v říjnu 2015 zjišťovali odborníci z IPR Praha aktuální potřeby uživatelů Táborské ulice. Uskutečnila se komunitní vycházka a série sousedských setkání nad mapou. V druhé fázi, po vytvoření konceptu návrhu, dostali občané možnost jej zkonzultovat a okomentovat.

Nejdůležitějšími tématy byla na setkáních s veřejností automobilová doprava, parkování, podmínky pro cyklisty a pro pěší. Připomínky občanů a institucí byly vypořádány a některé zapracovány do finálního návrhu studie.

Rekonstrukce celé oblasti by měla probíhat v několika etapách. V první fázi, která by mohla začít v roce 2019, se začne upravovat Táborská ulice a ulice Na Pankráci. Další úseky by měly přijít na řadu později.


Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

Včera v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Další články
Nahoru