Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Při půlmaratonu pražští zdravotníci ošetřili 30 běžců, jeden byl v bezvědomí
Start Pražského půlmaratonu. Zdroj foto: Viktorie Sonnková

Při půlmaratonu pražští zdravotníci ošetřili 30 běžců, jeden byl v bezvědomí

Tři desítky lidí včera zdravotníci ošetřili během Pražského půlmaratonu. Devět běžců skončilo v nemocnici, jeden byl dokonce v bezvědomí. Oznámila to pražská zdravotnická záchranná služba na twitteru.  

Tradiční běžecké akce se zúčastnilo 11 500 běžců, které čekala rovinatá trať v délce přes 21 kilometrů. Tato vzdálenost byla nad síly některých účastníků, kteří se do cíle nedostali.

„Měli jsme v péči celkem 30 osob, devět z nich bylo potřeba odvést do zdravotnického zařízení," informovali záchranáři. Nejčastěji zdravotníci v souvislosti s běžeckým závodem řešili kolapsy.

„U jednoho muže bylo z důvodu přetrvávajícího bezvědomí nutno zajistit dýchací cesty, připojit na UPV (umělou plicní ventilaci, pozn. red.)," pokračovali.

Zdravotnická záchranná služba měla k ošetření při půlmaratonu připraveno zázemí ve speciálním voze Golem. V něm bylo k dispozici osm zdravotníků, lékař a koordinátor. K dispozici měli speciální čtyřkolku Polaris. Připraveni pomáhat byli i tři záchranáři ve zdravotnickém stanu.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru